Górnik nie zwalnia tempa i nadal pozostaje w grze

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Medykiem Konin podopiecznie Roberta Makarewicza nie zwalniają tempa i w Bydgoszczy pewnie pokonują zawodniczki miejscowego Sportis-u

Już od początku spotkania widoczną przewagę miał Górnik. Już w 6. minucie wynik mogła otworzyć Klaudia Lefeld, jednak jej strzał  z dystansu broni bramkarka gospodarzy Katarzyna Siejka. W 9 minucie spotkania Roksana Ratajczyk wrzuca piłkę za obronę Sportis-u do niepilnowanej  Eweliny Kamczyk ta z kolei strzela mocno jednak minimalnie obok bramki.  Zaledwie kilka sekund później drużyna Sportns-u wyszła z akcją ofensywną z lewej strony jednak strzał zawodniczki Bydgoszczy pewnie broni Anna Palińska. W 11. minucie spotkanie Górnik obejmuje prowadzenie po bramce Eweliny Kamczyk. 120 sekund później był już 2:0, po zamieszaniu pod bramką Bydgoszczy Patricia Hmirova zagrywa do Alicji Dyguś, która strzałem po ziemi umieszcza piłkę w siatce gospodarzy Mimo dwubramkowej Górnik nadal spychał zespół Bydgoszczy do defensywy tworząc kolejne sytuacje jednak do przerwy utrzymał się wynik 2:0 dla Górnika

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie zawodniczki Górnika miały przewagę w posiadaniu piłki a także wiele sytuacji strzeleckich jednak brakowało skuteczności oraz dobrymi interwencjami popisywała się Siejka. W  73. Minucie spotkania po akcji Karczewskiej- Kamczyk Górnik podwyższył na 3:0 a Ewelina Kamczyk w tym spotkaniu zdobywał drugą bramkę. Górnik po zwycięstwie w Bydgoszczy awansował na drugie miejsce w tabeli jednak dziś swój mecz gra jeszcze SMS Łódź. Należy również pochwalić postawę gospodyń, które mimo problemów kadrowych zagrały ambitnie przeciwko Górnikowi.

Ekstraliga – 19. kolejka
Sportis KKP Bydgoszcz – GKS Górnik Łęczna 0-3 (0-2)
11′, 73 Kamczyk, 13′ Dyguś

Sędzia: Magdalena Giza
kartki: Łaniewska [ż/k] – Zając [ż/k]

Sportis: Siejka – Paduch (80′ Kujawa), Sokołowska, Łaniewska, Andrzejewska, Węglarz, Sudyk, Sobczyk, Revaha (64′ Barjaktarovic), Giętkowska (90+1′ Szamocka), Grabowska

Górnik: Palińska, Dyguś (67′ Kazanowska), Zając, Siwińska (77′ Rżany), Gónicka, Kamczyk (76’Osińska), Lefeld (62’Głąb), Hmirova (67’Zawdzka), Kaczor, Karczewska, Ratajczyk