fbpx

GieKSa wróciła z dalekiej podróży

Z piekła do nieba wróciły podopieczne Witolda Zająca. Za to zawodniczki Olimpii mogą sobie pluć w brodę za roztrwonienie dwubramkowej przewagi.

W sobotnie słoneczne popołudnie na ulicy Bukowej w Katowicach zameldowały się ekipy miejscowej GieKSy i Olimpii Szczecin. Gospodynie chciały zmazać wrażenie po wysokiej przegranej na własnym boisku z Górnikiem Łęczna i odzyskać atut własnej murawy. Za to Szczecinianki próbowały przedłużyć dobrą passę. 

W pierwszej połowie to podopieczne Adama Gołubowskiego lepiej wyglądały na boisku i po pół godzinie prowadziły dwoma bramkami, których autorkami były Michalczyk i Litwiniec. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Kozak zdobyła bramkę kontaktową dla GieKSy.

W drugiej połowie inicjatywę przejęły gospodynie, których ataki raz po raz odbijały się od Natalii Piątek czy defensywy Olimpii. W 62 minucie Maciążka, obsłużona świetnym podaniem, wyszła na sam na sam z Piątek, ładnym dryblingiem położyła bramkarkę Szczecina i doprowadziła do remisu. Na minutę przed końcem piłka ponownie trafia do Maciążki w polu karnym. Nie popisuje się obrończyni Olimpii, która nie trafia w piłkę a w nogi Klaudii Maciążki i prowadząca te zawody Michalina Diakow bez wahania pokazało “na wapno”. Do piłki podeszła najlepsza w ekipie gospodyń, obok Maciążki, kapitan Katowic, Marlena Hajduk i pewnym silnym strzałem pod poprzeczkę nie dała szans bezradnej Piątek

 

Ekstraliga – 19. kolejka
GKS Katowice – MKS Olimpia Szczecin 3-2 (1-2)
43′ Kozak, 62′ Maciążka, 90′ (k) Hajduk – 9′ (k) Michalczyk, 25′ Litwiniec

Sędzia:
kartki: Lizoń [ż/k] – Radochońska [ż/k], Brzozowska [ż/k]

GKS: Ludwiczak – Konkol, Tkaczyk (80′ Stanovic), Hajduk, Lizoń, Turkiewicz, Koch, Vojtkova, Kłoda, Kozak, Maciążka

Olimpia: Piątek – Brzozowska, Kędzierska, Oleszkiewicz (73′ Bagińska), Szymaszek, Radochońska, Michalczyk, Shahbazyan (57′ Witczak), Siwek (64′ Szcześniak), Grosicka (86′ Szerszeń), Litwiniec (46′ Oleksiak)

 

Other Articles

Leave a Reply