Gorzkie pożegnanie Koreanek z mundialem

Koreanki były murowanym faworytem w meczu z Marokiem. Zawodniczki z północnej Afryki jednak postanowiły sprawić psikusa faworytkom. Marokanki pokazały jak grać  mądrze i efektywnie.

Marokanki rozpoczęły mecz z animuszem i już po 6 minutach prowadziły 1:0. Po wrzuceniu w pole piłki przez Hanane Ait El Haj do bramki głową trafiła Ibtissam Jraidi. Koreanki nie bardzo mogły się odnaleźć w tej sytuacji, co zawodniczki z Maroka wykorzystały, przejmując kontrolę. Mało tego, Azjatki dopiero w 26 minucie oddały swój pierwszy strzał na bramkę  Maroka. Afrykanki kontrolowały sytuacje na boisku, raz po raz zagrażając bramce Koreanek. Obraz meczu zaczął się zmieniać tuż przed przerwą, kiedy to Koreanki powoli odzyskiwały kontrole, Marokanki już tak łatwo nie dostawały się pod ich bramkę. Jednak wynik nie zmienił się do przerwy.

Po przerwie w dalszym ciągu zawodniczki Korei nie potrafiły przejąć kontroli na boisku. Marokanki bardzo mądrze się broniły. W 86 minucie wspaniałą sytuację do strzelenia miała Phair Casey, która chwile wcześniej pojawiła się na boisku. Jej strzał minął minimalnie słupek. W odpowiedzi Rosella Ayane po drugiej stronie boiska również posłała piłkę obok słupka. Marokanki odniosły pierwsze historycznie zwycięstwo na Mundialu, dla Koreanek był to piąta z rzędu na Mistrzostwach Świata.