Grabowska asystuje, Karczewska strzela!

Długo męczyło się walczące o ligowe podium FC Fleury z “czerwoną latarnią” rozgrywek, GPSO 92 Issy. Bohaterkami gospodyń dzisiejszego meczu okazały się Polki. To po golu Nikoli Karczewskiej, której asystowała Dominika Grabowska, zespół z Île-de-France wygrał 1:0.

Mimo, że Fleury było zdecydowanym faworytem, a Issy miało w swoim dorobku zaledwie cztery punkty po dziesięciu kolejkach, na jedynego gola w tym starciu kibice musieli czekać aż do 71. minuty. Wówczas swoją szóstą w tym sezonie bramkę strzeliła Nikola Karczewska. Dla Dominiki Grabowskiej posłane do reprezentacyjnej koleżanki ostatnie podanie jest natomiast asystą numer cztery w tym sezonie francuskiej ekstraklasy.

Warto dodać, że w starciu tym dopiero po raz czwarty w bieżących rozgrywkach w podstawowym składzie Fleury mogliśmy oglądać wszystkie trzy Polki. Ewelina Kamczyk, która przez pięć poprzednich kolejek rozpoczynała na ławce, dzisiaj przebywała na placu gry do 79. minuty. Nikola Karczewska została w doliczonym czasie gry zmieniona przez Kenzę Chapelle, a “Grabek” zaliczyła pełny występ.

Wobec porażki Paris FC z Olympique Lyon, drużyna polskich piłkarek traci już tylko jeden punkt do trzeciego miejsca w tabeli, które daje prawo gry w Lidze Mistrzyń. Issy wciąż jest na dnie stawki, do bezpiecznej lokaty tracąc trzy “oczka”.