Grad bramek w Katowicach

W niedzielne popołudnie katowicka GieKSa podejmowała w 11 kolejce esktraligi gdański AP Lotos. Gospodynie nie mogły skorzystać z usług Marleny Hajduk, Joanny Olszewskiej, Nicoli Brzęczek i Nadji Stanovic.

Mecz od mocnego uderzenia zaczęły gospodynie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wylądowało w gąszczu nóg zawodniczek obydwu drużyn, piłkę wyłuskała Klaudia Miłek i pokonała bramkarkę przyjezdnych. Siedem minut później świetnym podaniem została obsłużona Julia Włodarczyk, która uciekła defensorkom GieKSy i pokonała Jessicę Lidwiczak. Mecz prowadzony był w bardzo szybkim tempie. W 27 minucie w roli głównej ponownie Maciążka, która precyzyjnym strzałem nie daje szans Kołacz. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla katowiczanek  to kwestia czasu ponownie zaspała obrona GieKSy, po raz kolejny Włodarczyk wyszła sam na sam z Ludwiczak i doprowadziła do remisu. Do przerwy GKS 2 i APLG 2.

Pięć minut po wznowieniu drugiej części gry znów przypomniała o sobie Miłek, podwyższając na 3:2. Niespełna osiem minut później ta sama zawodniczka skompletowała hat-trick. Popularna “Miła” wyprzedziła obrończynie Gdańska i podwyższyła na 4:2. W 77 minucie rozgrywająca bardzo dobre zawody Klaudia Maciążka ponownie wyszła na czystą pozycję i podwyższyła wynik spotkania na 5:2. W 84 minucie spotkania na strzał z pierwszej piłki zza pola karnego zdecydowała się Gabriela Zimecka. Uderzenie było na tyle silne i precyzyjne, że ofiarnie interweniująca Ludwiczak nie miała żadnych szans. W 86 minucie na listę strzelczyń zapisuje się Kinga Kozak, co jest ukoronowaniem jej wkładu w ten mecz. Ta młoda zawodniczka, świeżo upieczona debiutantka kraju, harowała na całej długości i szerokości boiska i swoją świetną grę podsumowała bramką.

Warto odnotować fakt debiutu w ekipie z Katowic 15-letniej Oliwii Grzegorczyk, która w dwóch akcjach pokazała się z dobrej strony.