fbpx

Rozpędzony Sosnowiec bezlitosny dla Bydgoszczanek

Sportis KKP Bydgoszcz, po długiej przerwie podejmował dziś na swoim stadionie drużynę KKS Czarni Sosnowiec. Różnicę klas było jednak widać gołym okiem. Do składu gościu po kontuzji powróciła Dżesika Jaszek a cztery bramki zdobyła Martyna Wiankowska

Już od pierwszych minut drużyna gości mocno przycisnęła zawodniczki KKP.W 2. minucie spotkania bezpośrednio z rzutu rożnego Kostova zdobywa prowadzenie dla czarnych. Zaledwie 120.sekund później Rosińska po raz drugi została pokonana. Zabójczą kontrę wyprowadziły zawodniczki z Sosnowca. Kostova zagrywa do Weroniki Zawistowskiej ta podwyższa na 0:2. W odpowiedzi KKP Bydgoszcz miał bardzo dobrą sytuację na zdobycie bramki kontaktową , jednak słupek ratuje zespół gości. W 10. minucie Martyna Wiankowska kolejną szybką kontrę zamieniła na bramkę. Ta sama zawodniczka 7.minut później wykorzystuje błąd Rosińskiej i pięknym lobem podwyższa na 0:4.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie na boisku dominowały zawodniczki przyjezdne. W 53. minucie spotkanie na kilka minut zostało przerwane z powodu groźnych kontuzji Olejniczak po stronie Czarnych a także Majdy po stronie gospodarzy. Obie zawodniczki niestety musiały przedwcześnie opuści plac gry. Rozpędzony zespół z Sosnowca nie zatrzymywał się i w 67. minucie powracająca po kontuzji Jaszek wpisała się na listę strzelczyń. W 71. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska błąd popełniła bramkarka KKP, której  to wypadła piłka a Fischerova wykorzystała  prezent najlepiej jak mogła  podwyższa na 0:6. W uwagi na groźne kontuzje Olejniczak i Majdy mecz w Bydgoszczy został przedłużony o 8 minut. W doliczonym czasie gry dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się  jeszcze Martyna Wiankowska zdobywając swoją 3 i 4 bramkę w meczu oraz Agnieszka Jędrzejewicz. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:9.

Mimo długiej przerwy  spowodowanej przerwą reprezentacyjną  a także przełożonym spotkanie z GKS Katowice zespół trenera Sebastiana Stemplewskiego nie zatrzymuję się  i po dobrym meczu w Bydgoszczy nadal pewnie lideruje w rozgrywkach ekstraklasowych.

Ekstraliga – 11.kolejka

Sportis KKP Bydgoszcz- KKS Czarni Sosnowiec 0:9 (0:4)
Kostova 2′ Zawisowska 9′, Wiankowska 10′ 17′ 90+1′ 90+ 6′, Jaszek 67,’ Fischerova 71, Jędrzejewicz 90 + 4′

Kartki : Helińska- Horvathova

Sportis: Rosińska,- Sokołowska ( 83’Węglarz}, Helińska, Sudyk, Giętkowska, Majda (53′ Garbowska), Sobczyk (73’Lewandowska), Boguszyńska, Łaniewska, Stępień ( 73′ Gugała) , Andrzejewska

Czarni : Szymańska – Horvathova, Hałatek, Fischerova, Jaszek, Kuciewicz, Olejniczak (53′ Zawiślak),Jaszek (70’Jędrzejewicz) Zawistowska (46′ Materek), Wiankowska, Zubchyk, Kostova (65′ Slukova)

Other Articles

EkstraligaNewsy
EkstraligaNewsyPolska
Grad bramek w Katowicach

Leave a Reply