Grad bramek w sparingu

W kolejnym ze sparingów przed rundą wiosenną Ekstraligi mistrz kraju podejmował bardzo utytułowany klub – KKPK Medyka POLOMarket Konin. Po raz pierwszy występując w niemal optymalnym składzie, po powrocie kontuzjowanych i nieobecnych ze względów medycznych podstawowych zawodniczek, Czarne przeważały i zwyciężyły 6:0.

Strzelanie rozpoczęła już w 3. minucie Martyna Wiankowska, wykańczając szybką i składną akcję całego zespołu. Kolejne szanse na podwyższenie wyniku miała Zofia Buszewska, jednak parokrotnie jej wykończenia mijały bramkę. W 23. minucie po strzale byłej zawodniczki GKSu Katowice piłka znalazła się w siatce i Czarne schodziły na przerwę prowadząc 2:0.

Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał. Najpierw efektowną akcję zamknęła znów Wiankowska, potem rzut karny wykorzystała Liliana Kostowa, następnie podanie Wiankowskiej świetnie wykończyła bardzo aktywna w ataku Agnieszka Jędrzejewicz, a na koniec Kostowa popisała się pięknym uderzeniem z dystansu i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 6:0. Medyk (w którego barwach wystąpiła była zawodniczka Górnika Łęczna i Czarnych Olha Zubchyk) próbował się odgryzać, szukał swojej szansy w kontrach (napędzanych przez niezniszczalną Annę Gawrońską, Natalię Chudzik i Natalię Pakulską). Sosnowiczanki (wśród których na wyróżnienie obok strzelczyń bramek zasłużyła bezbłędna defensywa oraz szalejąca z przodu Kinga Kozak) były tego dnia jednak nie do zatrzymania.

KKS Czarni Antrans Sosnowiec – KKPK Medyk POLOMarket Konin 6:0 (2:0)
Wiankowska 3’, 60’, Buszewska 23’, Kostowa 71’karny, 74’, Jędrzejewicz 73’
KKS Czarni: Szymańska – Kozak, Fischerova, Horvathova, Kostova, Kurzawa, Buszewska, Kaletka, Stanović, Wiankowska, Jędrzejewicz oraz Sas, Olejniczak, Zając, Bieszczad, Ogierman, Misztal, Tobiczyk
KKPK Medyk: Szymczak – Zubchyk, Rocane, Sałata (75’ Ustarbowska), Jaśniak (46’ Chudy), Seybert, Miksone, Tamburro, Chudzik, Gawrońska, Fabova (46’ Pakulska)