Grembach Łódź klubowym mistrzem świata w beach soccerze!

Największy w swojej historii sukces wywalczyły zawodniczki Grembachu Łódź. Tegoroczne zdobywczynie Pucharu Polski we włoskim Cagliari wygrały turniej Women’s World Winners Cup, czyli Klubowe Mistrzostwa Świata w beach soccerze.

Trofeum brązowe medalistki mistrzostw Polski zapewniły sobie dzięki dzisiejszej wygranej nad mistrzyniami naszego kraju – FC10 Zgierz. Łodzianki na prowadzenie wyszły już w 4. minucie. Dominikę Dewicką pokonała… bramkarka Karolina Palacios, po której uderzeniu z własnej połowy piłka odbiła się jeszcze od piasku.

Najwięcej emocji przyniosła dzisiaj ostatnia część meczu dwóch utytułowanych polskich klubów. Już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu trzeciej tercji prowadzenie Grembachu podwyższyła Adriele Rocha. Na 3:0 natomiast trafiła Katarzyna Borowiec. FC10 nie zamierzało jednak odpuszczać. Pierwsze trafienie dla zgierzanek zanotowała Myroslava Vypasniak. Mistrzynie Polski stać dzisiaj jednak było tylko na dwa trafienia. Rezultat tego meczu na 7 sekund przed jego końcem ustaliła Patrycja Gruszka.

Mecz polskich drużyn był ostatnim na Klubowych Mistrzostwach Świata. W tabeli mieliśmy na koniec rywalizacji ciekawą sytuację, bowiem trzy drużyny posiadały identyczny dorobek punktowy. Trzy z czterech meczów wygrał nie tylko Grembach, ale też Barra de Santiago FC z Salwadoru i japońskie Lazo Apego Kitakyūshū. Finalnie jednak to polski zespół miał najlepszy bilans i on zakończył na pierwszym miejscu. Na przeciwnym biegunie zakończył klub ze Zgierza, który przegrał na włoskim turnieju wszystkie mecze. Grembach we Włoszech zgarnął nie tylko trofeum mistrzowskie. MVP Klubowych Mistrzostw Świata została bowiem wybrana zawodniczka łódzkiej ekipy, Brazylijka Adriele Rocha.