fbpx

Gwiazda Bordeaux może odejść za granicę, kilka piłkarek opuści „Żyrondystki”

Trzecia siła francuskiej ekstraklasy – Girondins Bordeaux planuje tego lata poważne wzmocnienia, które pozwolą drużynie utrzymać się na dłużej w czołówce Division 1. W ekipie granatowo-białych może jednak dojść także do kilku rozstań.

Najlepszą strzelczynią zespołu w tym sezonie była Viviane Asseyi, która poważnie rozważa transfer za granicę. Francuska napastniczka w zakończonej niedawno kampanii strzeliła 12 goli w 16 rozegranych meczach i w całej lidze skuteczniejsze były od niej tylko Ada Hagerberg z Lyonu (14 trafień) oraz Marie-Antoinette Katoto z PSG, która piłkę w siatce umieściła 16-krotnie. 26-letnia piłkarka w Bordeaux występuje drugi sezon – poprzedni zakończyła z identycznym dorobkiem bramkowym. Wcześniej przez wiele lat grała w Montpellier, a następnie dwa sezony reprezentowała Olympique Marsylia.

Asseyi, która jest regularnie powoływana do reprezentacji Francji według informacji dziennika „Sud Ouest” znalazła się w kręgu zainteresowań czołowych klubów z Hiszpanii i Anglii, które są w stanie przekonać ją do zmiany barw klubowych.

Transfer 40-krotnej reprezentantki Francji to nie jedyne bardzo prawdopodobne odejście z Bordeaux. Kontraktu nie przedłuży najprawdopodobniej także bramkarka Erin Nayler, która w tym sezonie wystąpiła tylko w połowie meczów „Żyrondystek” i będzie chciała przejść do zespołu, który zapewni jej regularne występy. Nowych umów nie podpiszą również Mylène Tarrieu, Camille Surdez, Kathellen Sousa oraz Vanessa Gilles, przy czym dotkliwe może okazać się jedynie odejście tej ostatniej. Reprezentantka Kanady wystąpiła bowiem we wszystkich szesnastu ligowych meczach Bordeaux. Pozostałe trzy wymienione zawodniczki zanotowały odpowiednio zero, dwa i sześć meczów w zakończonym już sezonie D1 Arkema.

Kwestią czasu wydaje się natomiast oficjalne ogłoszenie wzmocnień w szeregach Girondins Bordeaux. Żeński zespół „Żyondystek” mają wzmocnić Ève Périsset z PSG oraz Julie Dufour z OSC Lille.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply