Strona główna Aktualności Gwiazda opuszcza Real Madryt w cieniu kontrowersji

Gwiazda opuszcza Real Madryt w cieniu kontrowersji

0
RealMadrid.com/GettyImages
RealMadrid.com/GettyImages

Kosovare Asllani oficjalnie po dwóch latach opuściła Real Madryt. Zawodniczka najprawdopodobniej przejdzie do AC Milanu po mistrzostwach Europy.

Kosovare Asllani uzasadnia swoje odejście, jak to sama nazwała “toksyczną atmosferą” oraz brakiem pomocy ze strony klubu podczas kontuzji. Jak sama powiedziała w rozmowie ze Sportbladet:

„Trudno mi zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, ponieważ musisz dbać o swoje zawodniczki, jeśli chcesz, aby cieszyły się długą karierą. Jeśli chcesz wydobyć maksimum ze swoich piłkarek, to musisz je słuchać. Ale jesteśmy postrzegane bardziej jako produkty. Z pewnością zdarza się to też w męskiej piłce, ale myślę, że jest to chora i niezdrowa atmosfera, które moim zdaniem nie powinna istnieć. ”

Ta wypowiedź zwróciła uwagę świata na traktowanie zawodniczek w szeregach Realu Madryt. Klub w żaden sposób się o tym nie wypowiedział.

Jej skomplikowaną sytuację wykorzystać chcą włodarze AC Milanu, dla których bardzo opłacałby się ten transfer, ponieważ Asllani od 30. czerwca jest wolną zawodniczką, a na pewno wiele może wnieść do drużyny Rossonerich.

Według specjalistów przedstawiciele zawodniczki już ustalili warunki umowy z klubem z San Siro, a podpisanie kontraktu to kwestia czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here