fbpx

Hiszpania pieczętuje awans do ćwierćfinału!

Poznaliśmy kolejnego ćwierćfinalistę Mistrzostw Europy 2022. Na angielskim EURO dalej obserwować będziemy kadrę Hiszpanii. 

Przed rozpoczęciem starcia warto jeszcze dodać, że to Dania musiała wygrać ten mecz, Hiszpanii w tym pojedynku wystarczył jedynie remis. Od pierwszych minut spotkania podobnie jak w meczu z Niemcami, Hiszpanki spokojnie rozgrywały atak pozycyjny, prezentując znaną z półwyspu Iberyjskiego tiki-takę. Ustępujące już wicemistrzynie z 2015 roku zostały zepchnięte do głębokiej defensywny, dzięki czemu Dunki ograniczały się jedynie do nielicznych kontraktów, które nieraz sprawiły problem Sandrze Paños. W końcowych fragmentach meczu, gdy co raz bliżej było do zakończenia spotkania remisem, co oczywiście dawało awans Hiszpankom, selekcjoner reprezentacji Danii nakazał swoim zawodniczkom rzucić się do ataku i spróbować nieco bardziej zagrozić bramkarce Hiszpańskiej. Wtedy to skrzętnie wykorzystała to kadra Hiszpanii. Dosyć spora luka pozostała w duńskiej obronie, gdzie z lewej strony boiska została zagrana piłka w pole karne, a tam bez litości wykorzystała to Marta Cardona, dzięki czemu zawodniczki z półwyspu Iberyjskiego zwyciężyły. Hiszpanki również dzięki wczorajszemu zwycięstwu zajęły drugie miejsce w grupie i w ćwierćfinale zmierzą się z gospodyniami turnieju, reprezentacją Anglii.

Mistrzostwa Europy 2022 gr. B, III kolejka
Dania – Hiszpania 0:1 (0:0)
Cardona 90′

Dania: Christensen – Ballisager, Boye Sørensen, Sevecke, Thomsen (73′ Nadim), Holmgaard Karen, Junge, Veje (80′ Holmgaard Sara), Madsen (73′ Larsen), Harder, Kühl (58′ Troelsgaard)

Hiszpania: Paños – Ouahabi (46′ Carmona), León, Paredes, Batlle, Guijarro, Caldentey, Bonmati, Del Castillo (80′ Aleixandri, García Lucía, Sheila García (46′ Cardona)

fot. UEFA.com

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaInneNewsyPolki za granicąPolskaZagranica

Leave a Reply