Hiszpanki mistrzyniami świata U-17!

W dniu dzisiejszym poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w ramach Mistrzostw Świata U-17, rozgrywanych w Indiach. W finale Hiszpanki pokonały 1:0 Kolumbijki. Podium uzupełniły Nigeryjki, które po karnych uporały się z Niemkami.

O godzinie 12:00 naszego czasu rozgrywano mecz o 3. miejsce pomiędzy Nigerią a Niemkami. Po pierwszej połowie Afrykanki prowadziły 1:0 po trafieniu Ayakaje. W drugiej części gry podwyższyły one rozmiary prowadzenia za sprawą Bello oraz Ekim. Gdy wydawało się, że wszystko jest przesądzone, Niemki ruszyły wszystkimi siłami do odrabiania strat. Najpierw do bramki Nigeryjek trafiła Veit, kontakt Niemki złapały dzięki Paulinie Bartz, a w doliczonym czasie gry Loreen Bender dokończyła “comeback”. 3:3 po regulaminowym czasie gry oznaczało rzuty karne, w których jednak aż trzykrotnie pomyliły się piłkarki z Europy (w tym Bartz i Bender), co ostatecznie dało brązowe medale Nigerii.
Finałowe starcie pomiędzy Kolumbijkami a Hiszpankami zapowiadało się niezwykle emocjonująco. I rzeczywiście, obie ekipy dały nam pokaz dobrego futbolu, jednak przez bardzo długi czas jedyne czego brakowało to gole. W drugiej połowie do bramki Luisy Agudelo trafiły Hiszpanki, jednak po konsultacji z VAR-em sędzia główna anulowała to trafienie. Piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego dopięły jednak swego w 82. minucie, gdy po lekkim zamieszaniu w polu karnym piłka odbita od defensorki Kolumbii, Any Guzman, wtoczyła się do siatki. To wystarczyło, by Hiszpanki mogły cieszyć się z obrony tytułu, wywalczonego cztery lata temu w Urugwaju.