Karczewska zdobywa bramkę, Tottenham bezlitosny dla Brighton

W 6. FA Barclays Women’s Super League drużyna Tottenham Hotspur z Nikolą Karczewską w składzie nie miała litości dla zespołu Brighton & Hove Albion, z którą zwyciężyła aż 8:0, a jedną z bramek zdobyła polska napastniczka.

Wynik spotkania już w 2’ otworzyła Molly Bartrip trafiając do bramki mocnym strzałem z dystansu. Drugą bramkę dla Spurs zdobyła Nikola Karczewska, która wykorzystała złe przyjęcie bramkarki gospodyń. Wynik na 3:0 podwyższyła Ashleigh Neville, która trafiła w sam narożnik bramki po strzale z woleja. Tuż przed przerwą, w doliczonym już czasie czwartą bramkę dla gości zdobyła Drew Spence.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie i Tottenham wciąż dominował na boisku. W 55’ swoje drugie trafienie zdobyła Ashleigh Neville, po świetnym dograniu Celin Ildhusøy w środek pola karnego. Trzy minuty później po dwójkowej akcji ze zdobywczynią ostatniej bramki również swoje drugie trafienie w tym meczu zdobyła Drew Spence, a dosłownie chwilę później bramkę na 7:0 strzeliła Jessica Naz, która tuż po wznowieniu gry dostrzegła źle ustawioną w bramce Megan Walsh i dalekim lobem umieściła piłkę w siatce. Na 7 minut przed końcem spotkania ta sama zawodniczka po raz drugi trafiła do bramki ustalając wynik na 8:0.

FA Barclays Women’s Super League  – 6. Kolejka
Brighton & Hove Albion – Tottenham Hotspur 0:8 (0:4)
Bartrip 2’, Karczewska 19’, Neville 29’, 55’, Spence 45+2’, 58’, Naz 60’, 83’

Kartki: Naz (ż/k)

Brighton: Walsh – Green (20’ Fox), Williams, Kullberg, Patinson, Robinson (69’ Ferguson), Olme (86’ Park), Bance (46’ Carter), Sarri (86’ Jarvis), Lee, Terland

Tottenham: Korpela – Turner, Zadorsky, Bartrip (71’ Pearse), Ale, Ildhusøy (71’ Ayane), James, Summanen (46’ Cho), Neville (63’ Ubogagu), Karczewska (46’ Harrop), Spence

 

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska
Miał być hit, wyszedł remis
AktualnościHiszpaniaInneU-17Zagranica
Hiszpanki mistrzyniami świata U-17!

Dodaj komenntarz