fbpx

Hit kolejki w Łodzi, w Koninie starcie byłych mistrzyń Polski

Przed 2-tygodniową przerwą reprezentacyjną zostanie rozegrana 8. kolejka Orlen Ekstraligi. W sobotę rywalizacja odbędzie się na pięciu stadionach, a w niedzielę zakończymy kolejkę w Krakowie.

W sobotnie przedpołudnie czeka nas ciekawe spotkanie dwóch zasłużonych zespołów. Medyk podejmie Górnika Łęczna. W ostatniej dekadzie aż siedmiokrotnie te dwie drużyny zdobywały Mistrzostwo Polski (Medyk 4 razy, Górnik 3 razy). O ile zespół z Lubelszczyzny ciągle liczy się w czołówce, to koninianki są w dużo gorszej sytuacji. Na papierze Górnik wygląda na faworyta, ale łęcznianki ostatnie dwa mecze przegrały. Co więcej, od ponad 200 minut nie strzeliły bramki. Medyk w tym sezonie wygrał dwa z siedmiu spotkań i zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli, co na pewno jest sytuacją daleką od ideału dla kibiców i zawodniczek z Wielkopolski. Zapowiada się ciekawe spotkanie, które będzie transmitowane przez TVP Sport.
Medyk POLOmarket Konin – GKS Górnik Łęczna, sobota godz. 11:00 (transmisja w TVP Sport)

W samo południe rozpocznie się spotkanie w Tczewie. Podbudowane historycznym zwycięstwem Stomilanki będą chciały pokazać na stadionie Pogoni, że idą w dobrym kierunku. Tczewianki w tym sezonie pokazały już, że są drużyną waleczną, o czym przekonały się niedawno mistrzynie Polski. Będzie to spotkanie zespołów, które na tę chwilę mają najwięcej bramek straconych (Pogoń T. 21, Stomilanki 20). O tym, która z defensyw w tym meczu będzie szczelniejsza, przekonamy się w sobotnie południe.
Pogoń Dekpol Tczew – Stomilanki Olsztyn, sobota godz. 12:00

O godzinie 13 rozpoczną się dwa spotkania, na dwóch biegunach ekstraligowej mapy.  W Gdańsku Orlen podejmie Śląsk Wrocław. Oba zespoły w ostatniej kolejce odniosły zwycięstwa. Wrocławianki wysoko pokonały UJ Kraków 4:0, za to Orlen wziął rewanż za finał pucharu Polski i pokonał 1:0 SMS Łódź. Gdańszczanki są czarnym koniem rundy jesiennej tego sezonu, zajmując czwartą pozycję. Wrocławianki za to zajmują czwarte miejsce od końca. Czy Śląsk urwie punkty Orlenowi ?
AP Orlen Gdańsk-Śląsk Wrocław sobota godz. 13:00

Drugi mecz rozpoczynający się o godzinie 13:00 odbędzie się w Bielsku-Białej. Beniaminek podejmie zespół z Sosnowca. Czarni w tym sezonie zawodzą, w siedmiu kolejkach zdobyły zaledwie 8 punktów. Rekordzistki pokazały w tym sezonie, że nie będą dostarczycielkami punktów. Czeka nas mecz walki i ciężko obstawić kto będzie tu faworytem.
Rekord Bielsko-Biała – Czarni Antrans Sosnowiec, sobota godz. 13:00

Sobotnie granie zakończymy hitem w Łodzi. SMS podejmie niepokonaną w tym sezonie drużynę Pogoni Szczecin. Oba zespoły zgromadziły po 14 punktów, jednak szczecinianki mają do rozegrania zaległy mecz czwartej kolejki z GKSem Katowice (ten mecz odbędzie się w piątek 20 października). Łodzianki w poprzedniej kolejce zaliczyły pierwszą w tym sezonie porażkę w Gdańsku. Zapowiada się wielki mecz o “6 punktów”.
TME SMS Łódź – Pogoń Szczecin, sobota godz. 13:30

W jedynym niedzielnym meczu przedostatni w tabeli UJ Kraków podejmie liderki Orlen Ekstraligi. Katowiczanki w tym sezonie nie straciły jeszcze punktu i mając jeszcze zaległy mecz w tabeli wypracowały już czteropunktową przewagę nad kolejnymi zespołami. Krakowianki to cień drużyny z zeszłego sezonu, jeżeli poważnie myślą o pozostaniu w Orlen Ekstralidze muszą zacząć zdobywać punkty.
AZS UJ Kraków – GKS Katowice, niedziela godz. 13:30

Other Articles

HiszpaniaNewsyZagranica

Leave a Reply