Hitowe spotkanie w grupie E na remis

Faworyzowane Amerykanki w drugim meczu zagrały z Holenderkami. Po bardzo ciekawym meczu obie drużyny podzieliły się punktami po remisie 1:1.

Amerykanki rozpoczęły mecz z animuszem, zamykając drużynę Holenderek na własnej połowie. Stworzyły kilka akcji, które nie przyniosły jednak gola. Za to do bramki Amerykanek trafiły Oranje, po jednej z nielicznych sytuacji, które wypracowały. W 17. minucie po lekkim zamieszaniu w polu karnym amerykanki wybiły piłkę na 16 metr, a tam Jill Roord dopadła do niej i strzeliła po ziemi w lewy róg amerykańskiej bramki. Amerykanki rzuciły się do odrabiania strat, ale ponownie to zawodniczki z Europy były bliższe strzelenia  kolejnej bramki. W 29. minucie Dominique Janssen mocnym strzałem przeniosła piłkę minimalnie nad poprzeczką. Zawodniczki zza oceanu mimo ataków nie potrafiły sfinalizować swoich akcji, a Holenderki kiedy tylko miały piłkę, starały się szanować ją spokojnie, rozgrywając atak pozycyjny. Niespodziewanie to Holenderki schodził do szatni po pierwszej połowie, prowadząc jedną bramką.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków Amerykanek. Niderlandki bardzo mądrze i skutecznie rozbijały w obronie każdą próbę natarcia. W 61 minucie po centrze z rzutu rożnego, w końcu piłka zatrzepotała w siatce bramki Holenderek. Autorką bramki była Lindsey Horan, która przepięknie trafiła strzałem z głowy nad bezradną Daphne Van Domselaar. Amerykanki poszły za ciosem i już 5 minut później do bramki trafiła Trinity Rodman, jednak sędzia liniowa wskazała spalonego i bramka prawidłowo nie została uznana. Holenderki próbowały jeszcze odwrócić losy meczu i w 80. minucie bardzo dobrą sytuację miała Esmee Brugts, jednak jej strzał został zablokowany. W odpowiedzi Trinity Rodman strzeliła minimalnie obok słupka bramki Oranje. Chwilę później po strzale Amerykanek Lieke Martens uchroniła swój zespół przed utratą bramki, wybijając z linii głową piłkę. Holenderki przetrwały nawałnice i wywalczyły remis.