fbpx

Hitowe starcie w Łodzi, wyblakły klasyk

Przed nami 6 kolejka spotkań Orlen Ekstraligi i to już półmetek rundy jesiennej. Liderki jadą do Tczewa, zespoły z “pudła” poprzedniego sezonu spotkają się w Łodzi.

O godzinie 12 rozpocznie się mecz, który kiedyś elektryzował kobiecą piłkę nożną. Będącą w przebudowie zespół z Sosnowca przyjedzie do Konina. Obie drużyny grają mocno poniżej oczekiwań, by nie powiedzieć tragicznie. Po pięciu kolejkach Czarni uzbierały 5 punktów, Medyk zaledwie 3 oczka. Na papierze to przyjezdne wyglądają lepiej i to one będą faworytkami tego meczu.
Medyk Polomarket Konin-Czarni Antrans Sosnowiec sobota godz. 12:00

Również w samo południe rozpocznie się mecz w Szczecinie. Pogoń będzie u siebie podejmować beniaminka z Olsztyna. Stomilanki boleśnie jak do tej pory zderzyły się z rzeczywistością Orlen Ekstraligi i na półmetku rundy jesiennej zajmują ostatnią lokatę z zaledwie jednym punktem. Szczecinianki zajmujące piątą lokatę w tym sezonie jeszcze nie doznały porażki. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Pogoni będzie dużą niespodzianką.
Pogoń Szczecin-Stomilanki Olsztyn sobota godz. 12:00

O 12:45 odbędzie się hit kolejki, SMS podejmie Górnika Łęczna. Łodzianki są żądne rewanżu za ostatnią kolejkę poprzedniego sezonu. To właśnie zawodniczki z Lubelszczyzny zamknęły im drogę do srebrnego medalu. SMS zajmujący drugą lokatę ma punkt przewagi nad czwartym Górnikiem. To będzie na pewno wielkie widowisko i dobra reklama kobiecej piłki nożnej, dlatego transmisje tego meczu zobaczymy na antenie TVP Sport.
TME SMS Łódź-GKS Górnik Łęczna sobota godz. 12:45 (transmisja w TVP Sport)

Ostatnie spotkanie sobotniej części piątej kolejki odbędzie się w Gdańsku, gdzie podejmą UJ Kraków. Orlen niespodziewanie na półmetku rundy jesiennej zajmuje trzecie miejsce i ciągnie serie trzech zwycięstw. Odwrotna sytuacja jest w Krakowie. Akademiczki zajmują dopiero jedenaste miejsce, chociaż w ostatnich trzech meczach nie doznały porażki. Jedno jest pewne, któraś seria zostanie przerwana w Gdańsku.
AP Orlen Gdańsk-AZS UJ Kraków sobota godz. 15:00

W niedzielne południe w Tczewie Pogoń podejmie GKS Katowice. Tczewianki zajmujące obecnie szóstą lokatę w ostatnim meczu pokazały pazur, wysoko wygrywając we Wrocławiu.  Mistrzynie Polski idą jak burza i mimo jednego zaległego meczu są liderkami Orlen Ekstraligi. Jednak patrząc na starcia tych zespołów z poprzedniego sezonu, Pogoń napsuła sporo krwi katowiczanką. W zeszłym sezonie w obu meczach GKS wygrywał 1:0, a autorką obu bramek nieobecna z powodu kontuzji Amelia Bińkowska. Mimo wszystko GKS jest faworytem tego meczu.
Pogoń Dekpol Tczew-GKS Katowice niedziela godz. 12:00

Szóstą kolejkę zakończy spotkanie w Bielsku-Białej, gdzie Rekord podejmie Śląsk Wrocław. Rekord w ostatniej kolejce przegrał pechowo w końcówce meczu z Orlenem. Wrocławianki muszą otrząsnąć się po fatalnym występie z Pogonią Tczew. Obie drużyny zgromadziły tylko po 4 punkty i dla obu zespołów zdobycie w tym meczu kompletu punktów jest bardzo ważne. Jednego możemy być pewni, to będzie mecz walki i zawodniczki obu zespołów nie odpuszczą.
Rekord Bielsko-Biała-Śląsk Wrocław niedziela godz. 14:00

 

Other Articles

EkstraligaFutsalNewsyPolska
NewsyReprezentacja

Leave a Reply