HydroTruck Radom wywozi trzy punkty spod Jasnej Góry

HydroTruck Radom po zaciętym spotkaniu pokonuje ekipę Skry Częstochowa 2:0 i zostaje liderem rozgrywek I ligi.

Już w 1. minucie spotkania gospodynie miały dogodną sytuację na strzelenie bramki otwierającej wynik spotkania. Lewą stroną boiska pobiegła Natalia Liczko, zawodniczka Skry miała otwartą drogę do bramki jednak trafiła w słupek i zmarnowała świetną sytuację. Za to na prowadzenie wyszły przyjezdne z Radomia. Świetny strzał w 12. minucie wykonała Amelia Chmura, która wykonała strzał z około 30. metra i dała gola radomiankom. Piłkarki z województwa mazowieckiego podwyższyły prowadzenie już po kolejnych dziewięciu minutach gry. Bramkarka Skry Ladies minęła się z piłką i piłka po strzale Federicy Dall’ary “wturlała” się do siatki gospodyń. Kolejne minuty gry to przewaga zespołu trenera Wojciecha Pawłowskiego, który z sekundy na sekundę tworzyły sobie coraz to dogodniejsze sytuację bramkowe. Jednak goli do przerwy już nie zobaczyliśmy.

Od początku pierwszego gwizdka w drugiej połowie trwała zacięta walka o każdą piłkę pomiędzy obydwiema zespołami. Kolejne minuty to jednak nie przynosiły żadnych dogodnych okazji bramkowych. Jedną z nielicznych miała Justyna Matusiak, która próbowała strzału z dystansu. Skra zdobyła bramkę kontaktową kiedy w 73. minucie na 1:2 strzeliła Paulina Koszownik. Częstochowska zawodniczka strzałem po ziemi zza pola karnego pokonała Anitę Snopczyńską. W 79. minucie poprzeczkę obiła Olga Cichoń, która była bardzo blisko dania wyrównania Skrze.

I  liga – 10. kolejka
KS Skra Ladies Częstochowa – HydroTruck Radom 1:2 (0:2)
Koszownik 73′ – Chmura 12′, Dall’ara 21′

Sędzia główna: Emilia Szymula (Warszawa-Białołęka)
Sędzie asystentki: Sabina Czarnecka (Bieruń), Anna Wieczorek (Nowy Dwór-Parcela)

Skra: Szulc – Baszewska, Liczko, Matusiak, Ozierańska (21′ Kowalska), Wodarz, Kaim (67′ Wojciechowska), Miniak, Cichoń, Koszownik, Grzonka

HydroTruck: Snopczyńska – Zielińska, Szydło (72′ Płóciennik), Dall’ara, Kosiarska (83′ Żabicka), Mućka, Molenda, Barczak, Rosińśka, Sobczak, Chmura (90′ Franszek)