HydroTruck Radom zatrzymuje mistrza

TME SMS Łódź zremisował dość niespodziewanie z HydroTruckiem Radom 1:1. Beniaminek Orlen Ekstraligi wyszedł na prowadzenie w szóstej minucie po bramce z rzutu karnego Aleksandry Zielińskiej, a do wyrównania doprowadziła Gabriela Grzyowska, która nie pomyliła się wykonując rzut karny.

W 4. minucie bliska otworzenia wyniku była po strzale z dystansu Klaudia Jedlińska, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki Oliwii Macały. Dwie minuty później sędzia dopatrzyła się zagrania ręką jednej z piłkarek HydroTrucku Radom i wskazała na jedenasty metr. Niespodziewanie po bramce z rzutu karnego na prowadzenie wyszła, więc ekipa gospodarzy. Bramkę zdobyła Aleksandra Zielińska. TME SMS miał okazję wyrównać w 18. minucie, kiedy  Dominika Gąsieniec podała do Magdaleny Dąbrowskiej, a ta zdecydowała się na strzał z dystansu. Piłka powędrowała jednak obok bramki. Środkowa pomocniczka z Łodzi mogła się wpisać na listę strzelców jeszcze minutę później, ale piłkę w bok odbiła Macała. W 34. minucie bliźniacza sytuacja do tej z początku meczu, kiedy defensorka zagrywa ręką (tym razem po akcji TME SMS i dograniu Dominiki Gąsieniec). Rzut karny na bramkę zamieniła Gabriela Grzybowska. W drugiej połowie kibice nie zobaczyli bramek i spotkanie dość niespodziewanie zakończyło się podziałem punktów.