Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Wyniki spotkań z 24.07

Dziś rozegrano drugą kolejkę spotkań w fazie grupowej turnieju Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Emocji było wiele i to nie tylko w najciekawiej zapowiadanym tego dnia starciu pomiędzy reprezentacją Holandii i Brazylii, ale także w meczu Szwecja – Australia!

Sześć bramek padło w meczu Holandia – Brazylia, zakończonym remisem 3:3. Spotkanie świetnie rozpoczęły Holenderki, które po golu zdobytym przez Vivianne Miedema już w 3′ objęły prowadzenie. W 17′ wyrównała Debinha i do końca I. połowy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie w 59′ Holenderki ponownie objęły prowadzenie po golu Vivianne Miedemy, ale nie zdołały go utrzymać zbyt długo. Najpierw w 64′ Marta wykorzystując rzut karny doprowadziła do wyrównania, a następnie bramkę zdobyła Ludmila da Silva, dając prowadzenie Brazylijkom. Wynik ustaliła w 79′ Dominique Bloodworth, której bramka zadecydowała o podziale punktów w spotkaniu.

Niesamowity mecz rozegrały także zawodniczki w starciu pomiędzy reprezentacją Szwecji i Australii. Faworytkami spotkania były piłkarki z Półwyspu Skandynawskiego, które w 20′ po bramce Fridoliny Rolfö objęły prowadzenie. W pierwszej połowie Szwedki nie potrafiły jednak potwierdzić swojej przewagi i w 36′ po bramce Samanthy Kerr Australijki doprowadziły do wyrównania. Po przerwie minęły zaledwie 3 minuty i kolejną bramkę zdobyła Samantha Kerr wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Ale radość w zespole Australii nie trwała zbyt długo. W 52′ najpierw wyrównała Lina Hurtig, a następnie bramkę na 3:2 dla Szwecji zdobyła Fridolina Rolfö . Australijki będą długo rozpamiętywać niewykorzystany przez Samanthę Kerr rzut karny, który w 69′ mógł dać wyrównanie na 3:3 i odwrócić losy spotkania. Wynik spotkania na 4:2 dla Szwecji ustaliła w 82′ Stina Blackstenius.

Grupa E

Chile – Kanada 1:2     (Araya 57′ (K) – Beckie 39′, 57′)

Japonia – Wielka Brytania 0:1     (White 74′)

1. Wielka Brytania 6 pkt. 2. Kanada 4 pkt. 3. Japonia 1 pkt. 4. Chile 0 pkt.

Grupa F

Chiny – Zambia 4:4     (Wang 7′, 22′, 23′, 83′ – Kundananji 15′, Banda 42′ (K), 46′, 69′)

Holandia – Brazylia 3:3     (Mediema 3′, 59′, Bloodworth 79′ – Debinha 17′, Marta 64′ (K), Ludmila da Silva 68′)

1. Holandia 4 pkt. 2. Brazylia 4 pkt. 3. Chiny 1 pkt. 4. Zambia 1 pkt.

Grupa G

Szwecja – Australia 4:2     (Rolfö 20′, 63′, Hurtig 52′, Blackstenius 82′ – Kerr 36′, 48′)

Nowa Zelandia – Stany Zjednoczone 1:6     (Hassett 72′ – Lavelle 9′, Horan 45′, Erceg 63′ (S), Press 80′, Morgan 87′, Bott 90+3′ (S))

1. Szwecja 6 pkt. 2. Stany Zjednoczone 3 pkt. 3. Australia 3 pkt. 4. Nowa Zelandia 0 pkt.