II liga wróci do gry! Co najmniej na jeden mecz

Nadal nie wiemy, czy decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej kluby drugoligowe otrzymają szansę awansu. Możemy już teraz być jednak pewni, że w tym sezonie czeka nas jeszcze co najmniej jedno spotkanie na poziomie II ligi.

21 czerwca czeka nas pojedynek Pogoni Tczew z Włocławską Akademią Piłkarską – taką decyzję ogłosił dzisiaj Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Rozegranie spotkania dwóch najlepszych ekip drugiej grupy II ligi ma rozwiązać kwestię tego, która z tych ekip będzie mogła bić się w barażu o awans. Obie mają bowiem na swoim koncie 27 punktów. Obie także postanowiły się dogadać i kwestię tę wyjaśnić na boisku.

Jesienny pojedynek tych drużyn zakończył się rezultatem 2:1 dla grającego wówczas w roli gospodarza klubu z Włocławka. Rewanż nie mógł się odbyć z uwagi na zawieszenie rozgrywek. W całej rundzie oba zespoły zanotowały bilans meczów 9-1 i przewodzą w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym. Wobec zwycięstwa w bezpośrednim spotkaniu to WAP zajmuje fotel lidera. Ekipa z Włocławka jest zresztą w korzystniejszej sytuacji przed wyjazdowym rewanżem. 21 czerwca zwycięstwo w grupie zapewni im bowiem nawet remis.

W zaplanowanym na 21 czerwca spotkaniu w Tczewie możliwa jest nawet dogrywka. Stanie się tak w przypadku zwycięstwa Pogoni 2:1. Wówczas w dwumeczu będziemy mieli rezultat 3:3 przy identycznym bilansie bramkowym.

 

Inne wiadomości

Dodaj komenntarz