fbpx

II liga wróci do gry! Co najmniej na jeden mecz

Nadal nie wiemy, czy decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej kluby drugoligowe otrzymają szansę awansu. Możemy już teraz być jednak pewni, że w tym sezonie czeka nas jeszcze co najmniej jedno spotkanie na poziomie II ligi.

21 czerwca czeka nas pojedynek Pogoni Tczew z Włocławską Akademią Piłkarską – taką decyzję ogłosił dzisiaj Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Rozegranie spotkania dwóch najlepszych ekip drugiej grupy II ligi ma rozwiązać kwestię tego, która z tych ekip będzie mogła bić się w barażu o awans. Obie mają bowiem na swoim koncie 27 punktów. Obie także postanowiły się dogadać i kwestię tę wyjaśnić na boisku.

Jesienny pojedynek tych drużyn zakończył się rezultatem 2:1 dla grającego wówczas w roli gospodarza klubu z Włocławka. Rewanż nie mógł się odbyć z uwagi na zawieszenie rozgrywek. W całej rundzie oba zespoły zanotowały bilans meczów 9-1 i przewodzą w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym. Wobec zwycięstwa w bezpośrednim spotkaniu to WAP zajmuje fotel lidera. Ekipa z Włocławka jest zresztą w korzystniejszej sytuacji przed wyjazdowym rewanżem. 21 czerwca zwycięstwo w grupie zapewni im bowiem nawet remis.

W zaplanowanym na 21 czerwca spotkaniu w Tczewie możliwa jest nawet dogrywka. Stanie się tak w przypadku zwycięstwa Pogoni 2:1. Wówczas w dwumeczu będziemy mieli rezultat 3:3 przy identycznym bilansie bramkowym.

 

Other Articles

Leave a Reply