Ikona kończy reprezentacyjną karierę

To nie jest dobra wiadomość dla kadry futsalu. To na pewno nie jest dobra wiadomość dla kibiców tej kadry. Jedyni, którzy odetchnęli po informacji że kapitan reprezentacji Polski podjęła decyzję o zakończeniu występów w kadrze to rywalki Polek.
Justyna Maziarz to historia polskiego futsalu. Grała w tej kadrze od początku jej powstania, czyli od pierwszego zgrupowania w marcu 2013 roku. Debiutowała pod wodzą Piotra Siudzińskiego w meczu z Czechami. Strzeliła pierwszą historyczną bramkę dla futsalowej reprezentacji Polski. Gdy rozmawia się o jej grze padają określenia jak “najwybitniejsza”, “genialna”, “magiczna”. Jak ważną postacią była dla tej kadry, pokazywał każdy mecz. Nie bała się dawać sygnałów do ataków, dawała spokój gdy koleżanki i gra tego potrzebowały. Po turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy postanowiła zrezygnować z występów w reprezentacji Polski. Pytana o powody, odpowiada że wpłynęły na to kwestie osobiste.
Selekcjoner Wojciech Weiss tak mówi o swojej kapitan: “Justyna to według mnie ikona kobiecego futsalu w Polsce. Najbardziej doświadczona i jedna z najlepszych w historii futsalistek w Polsce! Będzie Jej na pewno brak w reprezentacji ale myślę że Justyna swoją decyzję podjęła świadomie. Oczywiście będzie nam Jej bardzo brakować, ale szanuję Jej decyzję o zakończeniu gry w kadrze. Całe szczęście cały czas będziemy mogli Ją podziwiać w meczach Ekstraligi futsalu. Taka ciekawostka: tylko Justyna i ja braliśmy udział we wszystkich turniejach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet oraz poprzedzających je turniejach o Puchar Zarządu Głównego.”
Justyna Maziarz reprezentowała Polskę w latach 2013 – 2022. W 42 spotkaniach strzeliła 24 bramki. Raz jeden została ukarana żółtą kartką.
https://www.kobiecysoccer.pl

Inne wiadomości

Puchar PolskiPuchar Polski
Liga MistrzyńPolki za granicąPolskaZagranica

Dodaj komenntarz