Ewa Pajor z kolejnym trafieniem w Lidze Mistrzyń

W ramach 2. kolejki Ligi Mistrzyń piłkarki Vfl Wolfsburg pokonały na wyjeździe 2:0 Slavię Praga. Jedną z bramek dla mistrzyń Niemiec zdobyła Ewa Pajor.
Od samego początku przyjezdne stwarzały sobie multum okazji, z czego kilka naprawdę dogodnych miała reprezentantka Polski. Wynik spotkania otworzyła w 11. minucie Jule Brand, która wykorzystała celne dogranie z prawej strony pola karnego Svenji Huth. Nie dziwi fakt, że po strzeleniu pierwszej bramki przyjezdne chciały pójść za ciosem i zwiększyć rozmiary prowadzenia, jednak zawodziła skuteczność, zwłaszcza u niespełna 26-letniej Polki. Ogromna przewaga nad czeską drużyną nie miała odzwierciedlenia tylko i wyłącznie w rezultacie na tablicy wyników.

Obraz gry nie zmienił się po rozpoczęciu drugiej części gry. Koleżanki z Wolfsburga tworzyły okazję Polce, jednak ta długo nie mogła znaleźć sposobu na Olivie Lukasovą. Pajor przełamała się na szczęście w 76. minucie, kiedy wykorzystała dogranie do środka Huth. Trafienie to było setnym golem napastniczki w meczach oficjalnych w barwach mistrzyń Niemiec. To jednocześnie był ostatni akcent w wykonaniu naszej reprezentantki, która zasłużenie udała się na odpoczynek. Wynik pozostał niezmienny do ostatniego gwizdka i Vfl Wolfsburg zainkasował pewne trzy punkty.

Liga Mistrzyń – faza grupowa – 2. kolejka

Slavia Praga – Vfl Wolfsburg 0:2 (0:1)
11′ Brand, 76′ Pajor

Slavia Praga: Lukasova – Khyrova, Bartovicova, Necidova, Vesela, Keene (79′ Ruzickova), Surnovska (9′ Tenkratova), Cerna, Szewieczkova (73′ Nekesa), Krejcirikova, Kozarova

Vfl Wolfsburg: Frohms – Rauch, Janssen, Hendrich, Wedemeyer (84′ Wilms), Popp (63′ Lattwein), Oberdorf (84′ Demann), Brand, Roord (77′ Jonsdottir), Huth, Pajor (77′ Blomqvist)