Jagiellonki lepsze w sparingu od Rekordu Bielsko-Biała

W sobotnim meczu kontrolnym AZS UJ Kraków wygrał 2:1 z pierwszoligowym Rekordem Bielsko-Biała. Do przerwy to spadkowiczki z Ekstraligi prowadziły, lecz po zmianie stron “Jagiellonki” zdołały odwrócić losy tego sparingu na swoją korzyść.

W pierwszej połowie aktualne wiceliderki Orlen I ligi postawiły wyżej notowanym przeciwniczkom trudne warunki. Prowadzenie dał im w 18. minucie gol Anny Zając, która wykorzystała centrę Martyny Galus. Przewaga mogła być jeszcze większa, lecz Klaudia Nowacka pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego obiła jedynie poprzeczkę.

Krakowianki do remisu doprowadziły w 50. minucie za sprawą gola Anny Zapały. Reprezentantka Polski miała także ogromny udział przy bramce dającej czwartej sile Ekstraligi zwycięstwo w sobotnim sparingu. Po asyście Zapały na 2:1 trafiła w 54. minucie Agnieszka Derus.

Następnym towarzyskim rywalem AZS UJ będzie inny pierwszoligowiec – UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Sparing ten zaplanowano na sobotę, 5 lutego. Trzy dni później natomiast “Rekordzistki” zagrają swój mecz kontrolny z Mitechem Żywiec.