Osiem goli w sparingu ekstraligowców. “GieKSa” wygrała ze Śląskiem

W sobotnim meczu sparingowym Śląsk Wrocław przegrał na własnym terenie z GKS-em Katowice 3:5. Po remisowej pierwszej połowie, o triumfie liderek Orlen Ekstraligi zadecydowały dwie bramki Klaudii Maciążki zdobyte po przerwie.

Katowiczanki zanotowały wymarzony start, bowiem już po pięciu minutach prowadziły 2:0. Wynik otworzyła Nicola Brzęczek, a 120 sekund później ze zdobytej bramki cieszyła się Weronika Kłoda. Szybko na to trafienie odpowiedziała jednak Joanna Wróblewska. Reprezentantka Polski Kingę Seweryn zaskoczyła uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego. Korner dał gospodyniom tego starcia również gola na 2:2. Tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony głową futbolówkę do siatki wpakowała Karolina Ostrowska.

W 28. minucie “GieKSa” wróciła na prowadzenie. Po raz drugi tego dnia na listę strzelczyń wpisała się bowiem Weronika Kłoda. Ostatnim bramkowym akcentem pierwszej połowy było wyrównujące trafienie autorstwa Marceliny Buś. Po przerwie zdecydowanie bardziej skuteczne były przyjezdne. Dwie bramki Klaudii Maciążki dały aktualnym liderkom Orlen Ekstraligi zwycięstwo 5:3.

Następnym sparingowym rywalem katowiczanek będą aktualne mistrzynie Polski, TME SMS Łódź. Pojedynek ten zaplanowano na sobotę, 4 lutego. Tego samego dnia Śląsk Wrocław o godzinie 15:00 podejmie towarzysko Sportis KKP Bydgoszcz.