Jagiellonki pewnie ogrywają outsidera

79Mecz w Głogówku nie był bardzo porywającym widowiskiem, Jagiellonki szybko strzelił gola, i pewnie punktowały rywalki.

Już na początku spotkania aktywna była prawa strona podopiecznych Krzysztofa Kroka. Justyna Maziarz dośrodkowała w okolicę pola karnego. Najprzytomniej zachowała się Małgorzata Bartosiewicz, kierując piłkę do bramki strzeżonej przez Agnieszkę Wożniak. Szybko strzelony gol nie podziałał na AZS UJ usypiająco. Aktywna prawa strona boiska wypracowała ponownie dośrodkowanie w okolicę bramki Wożniak, a ta musiała uznać wyższość Katarzyny Daleszczyk.

W 29. minucie spotkania dobre prostopadle podanie wykorzystała Natalia Nosalik, piłka lobem minęła leżącą bramkarkę. Do wolno zmierzające futbolówki dopadła Brygida Solawa dopełniając formalności, i w tym momencie zawodniczki z Krakowa prowadziły już trzema bramkami.

Druga połowa nie była także porywającym widowiskiem, trener Krok przeprowadził kilka roszad, ewidentnie dał odpocząć kilku zawodniczkom. Gospodynie mimo wielkich ambicji nie potrafiły zagrozić bramce Karoliny Klabis. W 71. minucie po faulu na Justynie Maziarz pani arbiter podyktowała “wapno”, ale stał Karoliny Gec pewnie wyczuła Agnieszka Wożniak. To mógł być jasny sygnał do ataku dla gospodarzy. Swoje akcje lewą stroną boiska próbowała kreować Kinga Ejzel, ale defensywa UJ-otu była dzisiejszego dnia bezbłędna.

A jakby tego było mało, W 81. minucie spotkania na bramkę uderzała Weronika Wójcik, piłkę sparowała Wożniak, ale głową na 4-0 podwyższyła Justyna Maziarz. Dziś ekipa z “Grodu Kraka” była skutecznie zarówno pod bramką, jak i w defensywie.  Dzisiejszy wynik w Głogówku nie wyklucza walki ze Śląskiem Wrocław o piąte miejsce w tabeli na koniec sezonu.

Ekstraliga – 18. kolejka
LKS Rolnik B. Głogówek – AZS UJ Kraków 0-4 (0-3)
6′ Bartosiewicz, 25′ Daleszczyk,29’Solawa, 84′ Maziarz

sędzia: Angelika Gębka – Anna Synówka, Sabina Czarnecka

kartki: Wojdyło [ż/k] – Bartosiewicz [ż/k]

Rolnik: Wożniak – Ejzel, Sobota, Wojdyło, Wojtas, Kujawska, Aumiller (83′ Chruściel), Duda, Kościelniak (79′ Klukha), Kiersztajn (90′ Benroth), Misiak

AZS UJ: Klabis – Woźniak (57′ Wójcik), Wróbel (81′ Ładocha), Maziarz, Bartosiewicz, Solawa (67′ Gec), Wilk, Bryzek, Nosalik (57′ Smaza), Malinowska, Daleszczyk (39′ Bolko)