Sześć bramek w hicie kolejki i awans Górnika na podium w tabeli!

W hicie 18. kolejki Ekstraligi Kobiet Górnik Łęczna wygrał u siebie z zespołem Medyka Konin 4:2. Dzięki wygranej drużyna z Łęcznej zamieniła się z rywalkami miejscami w tabeli i awansowała na trzecią lokatę, spychając rywalki z podium Ekstraligi.

Wynik spotkania w  7. minucie otworzyła Ewelina Kamczyk. Najpierw pressingiem wymusiła błąd na zawodniczce Medyka, która podała wprost do Marcjanny Zawadzkiej, a ta odegrała piłkę do Eweliny Kamczyk, która strzałem z przed pola karnego pokonała Oliwię Szymczak. Nie minęła kolejna minuta, a Górnik mógł prowadzić dwiema bramkami. Nikola Karczewska, będąc z piłką na lewym skrzydle, wyparzyła w polu karnym niepilnowaną Patricię Hmirovą, która po otrzymaniu podania świetnie uderzyła kozłującą jeszcze piłkę, ale strzał w porę zablokowała Alexis Senna Castellano-Mugica. Zespół gości długo nie mógł zrewanżować się za utraconą bramkę. W 22. minucie po dobrym dograniu Anny Gawrońskiej, w pole karne Górnika wbiegła Androniki Michalopoulou wyprzedzając obrończynie, ale piłka po jej strzale trafiła wprost w ręce Anny Palińskiej. Do wyrównania doszło trzy minuty później, kiedy po małym zamieszaniu w polu karnym gospodyń, piłkę na dalszy słupek dograła Julia Maskiewicz, a akcję niezwykłym strzałem z wyskoku wykończyła Alexis Senna Castellano-Mugica, ustalając wynik do przerwy na 1:1.

Po przerwie pierwszą dobrą okazję na zmianę wyniku miały gospodynie. W 52. minucie po dośrodkowaniu Eweliny Kamczyk, piłkę głową uderzyła Patricia Hmirova, ale jej strzał trafił w słupek, i piłkę ostatecznie wyłapała Oliwia Szymczak. Zespół Górnika Łęczna objął ponownie prowadzenie w 76. minucie. Akcję zainicjowała długim podaniem z pominięciem środka pola Weronika Kaczor, posyłając piłkę do Eweliny Kamczyk, która następnie wbiegła w pole karne przeciwniczek i tuż przed bramką odegrała do Nikoli Karczewskiej, zdobywając piękną asystę. Minutę później, po błędzie Oliwii Szymczak, gospodynie prowadziły już 3:1. Dogranie Eweliny Kamczyk w pole karne do Patricii Hmirovej zbyt późno zdecydowała się przeciąć bramkarka gości, dzięki czemu zawodniczka Górnika zdołała ją minąć i dograć do Nikoli Karczewskiej. Strzał napastniczki gospodyń na pustą bramkę zdołała jeszcze zablokować Alexis Senna Castellano-Mugica, ale piłkę natychmiast dobiła Patricia Hmirova. Dla zespołu Górnika dwubramkowe prowadzenie nie wystarczało i w 80. minucie na listę strzelczyń, po długim rajdzie na prawym skrzydle, wpisała się Emilia Zdunek. Ostatnią bramkę w meczu zdobył zespół Medyka Konin. W 83. minucie nieostrożną grę w obronie gospodyń wykorzystała Daria Nowak, która mocnym uderzeniem trafiła w poprzeczkę, po czym piłka wylądowała w bramce. Na odrabianie strat było już zbyt późno i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Górnika 4:2.