Jedne przeważały, drugie wygrały

W Koninie spotkały się dwie drużyny, które nowy sezon rozpoczęły od porażek i każda chciała udowodnić, że przegrana była tylko wypadkiem przy pracy. W meczu przeważała drużyna gości, jednak to po strzałach koninianek piłka częściej lądowała w siatce i mecz zakończył się zwycięstwem Medyka 4:3.

Medyk zaczął z impetem, chcąc zrewanżować się kibicom za porażkę z beniaminkiem. Krakowianki wytrzymały napór i po pewnym czasie zaczęły dominować, czego efektem była najpierw seria rzutów rożnych, a potem bramka Kristiny Sivakovej. Gdy wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu, zaatakowały koninianki. Najpierw Grigoria Pouliou, a potem Elena Aristodemou pokonały Karolinę Klabis i na przerwę to Medyk schodził z prowadzeniem. Po przerwie z rzutu karnego prowadzenie podwyższyła jeszcze Patrycja Ziemba. Krakowianki atakowały nadal i już po kilku minutach bramkę kontaktową zdobyła Anna Zapała. Medyczki nie zamierzały jednak wypuścić zwycięstwa z rąk i Patrycja Ziemba po raz kolejny wpisała się na listę strzelczyń. Jagiellonki walczyły do końca, czego efektem był gol nowego nabytku AZS UJ – Magdaleny Dragunowicz. Mimo naporu krakowianek (10 rzutów rożnych przy 3 dla Medyka) Jagiellonki wracają do domu na tarczy. Za tydzień powalczą o pierwsze ligowe punkty tego sezonu w Tczewie, koninianki natomiast czeka starcie z Gdańskiem.