fbpx

Jest nowy terminarz eliminacji Mistrzostw Europy! Na początek Czeszki, rewanż z Hiszpankami dopiero w grudniu

Znamy już nowe terminy meczów reprezentacji Polski, która po trzech rozegranych spotkaniach lideruje w grupie D eliminacji Mistrzostw Europy. Podopieczne Miłosza Stępińskiego przez pandemię koronawirusa nie mogły rozegrać zaplanowanych na kwiecień pojedynków z Azerbejdżanem i Mołdawią, jak również nie podejmą na początku czerwca Hiszpanek. Wszystkie te mecze zostały przeniesione na jesień.

Już od ponad miesiąca wiemy, że najbliższe Mistrzostwa Europy nie odbędą się w 2021 roku, a dwanaście miesięcy później. Biało-czerwone mają szanse na historyczny awans do rozgrywanego w Anglii EURO, jednak do niego jeszcze długa droga, bowiem przed naszymi piłkarkami jeszcze pięć spotkań. Wydawało się, że o wszystkim zadecyduje wrześniowy dwumecz z Czeszkami na koniec eliminacji, lecz wobec zaistniałej sytuacji, nasze południowe sąsiadki będą pierwszymi rywalkami Polek po przymusowej przerwie.

UEFA nie wydała jeszcze na swojej stronie internetowej oficjalnego komunikatu o nowych terminach reprezentacyjnych spotkań, lecz jak zauważyła na Twitterze Joanna Tokarska, już teraz daty meczów eliminacyjnych możemy sprawdzić z poziomu oficjalnej aplikacji mobilnej europejskiej centrali. To właśnie z niej dowiadujemy się, że z Czeszkami piłkarki Miłosza Stępińskiego zagrają zgodnie z planem – 18 i 22 września. Nie będą to jednak ostatnie spotkania biało-czerwonych w eliminacjach ME. W październiku nasze kadrowiczki czekać będą przełożone rewanże z Azerbejdżanem i Mołdawią, natomiast grupowe kwalifikacje Polki zakończą 1 grudnia meczem wyjazdowym z Hiszpankami.

Do Mistrzostw Europy awansują bezpośrednio zwycięzcy grup eliminacyjnych oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałych sześć kadr narodowych, które uplasują się w tabeli na pozycji wicelidera, przystąpi do dwumeczów barażowych.

Terminarz reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Europy:

18 września – Czechy (wyjazd)
22 września – Czechy (dom)
23 października – Azerbejdżan (dom)
27 października – Mołdawia (wyjazd)
1 grudnia – Hiszpania (wyjazd)

 

fot. fpf.pt

Other Articles

EkstraligaI ligaNewsyPolskaPuchar Polski

Leave a Reply