Jokerka rozstrzyga starcie kandydatów do medalu

W Krakowie zmierzyły się ze sobą drużyny o medalowych aspiracjach: miejscowy AZS UJ podejmował wrocławski Śląsk. Choć pewną przewagę w meczu miała drużyna gości, to trzy punkty pozostały pod Wawelem po skromnym zwycięstwie 1:0.

Spotkanie było zacięte i przebiegało pod znakiem lekkiej przewagi Śląska. Wrocławianki częściej strzelały na bramkę strzeżoną przez Klabis (tyle że często niecelnie), częściej też od gospodyń egzekwowały rzuty rożne. W piłce nożnej jednak liczą się bramki – a tą zdobyła na początku II. połowy spotkania wprowadzona kilka minut wcześniej Julia Mordel. Więcej bramek już nie padło i rezerwowa zawodniczka gospodyń okazała się jokerką tego spotkania, zapewniając trzy punkty krakowiankom.

AZS UJ zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli, jedynie o punkt ustępując ostatniemu zespołowi ze strefy medalowej – Górnikowi Łęczna; wrocławianki plasują się oczko niżej i mają trzy punkty mniej. Za tydzień krakowianki czeka spotkanie z konińskim Medykiem, zaś WKS podejmie liderki tabeli – GKS Katowice. Derby Śląska już dziś zapowiadają się na hit kolejki.