Szczecinianki za mocne dla Pogoni Tczew

Pogoń Szczecin gościła u siebie przyjezdne z Tczewa. Obie drużyny uzbierały dotychczas po sześć punktów i grały dziś o odbicie się od potencjalnych spadkowiczów.

Spotkanie na początku było dosyć wyrównane, jednak z każdą następną minutą zarysowywała się przewaga Szczecinianek. W oczy także rzucała się niedokładność wszelkich zagrań przyjezdnych. w 32. minucie strzałem z okolic 15-tego metra Natalię Niemaszyk pokonała Emilia Zdunek i mieliśmy 1:0. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy.
W drugiej części gry zespół z Tczewa starał się tworzyć sobie sytuacje, które jednak były neutralizowane przez blok obronny rywalek. Swoje szanse tworzyły rzecz jasna także gospodynie, które podwyższyły prowadzenie w 74. minucie, a na listę strzelczyń ponownie wpisała się Zdunek. Minęło ledwie ponad pięć minut, a Weronika Szymaszek dołożyła kolejne trafienie. Wynik spotkania ustaliła w doliczonym czasie gry Malwina Szcześniak. Pewne zwycięstwo Pogoni Szczecin, za to ekipa z Tczewa zagrała jak dotąd chyba najgorszy mecz w Ekstralidze.