Strona główna Zagranica Hiszpania Jonatan Giráldez na dłużej w FC Barcelonie

Jonatan Giráldez na dłużej w FC Barcelonie

28
0
FCBarcelona.com/GettyImages
FCBarcelona.com/GettyImages

Trener FC Barcelony Jonatan Giráldez oficjalnie przedłużył umowę z FC Barceloną. Po wielu pogłoskach o odejściu trenera, ku zdziwieniu wielu Hiszpan przedłużył umowę do 2024 roku. Kiedy po wygranej Barcy w Lidze Mistrzyń trener Lluis Cortes odszedł z klubu, ten miał być tylko jego krótkoterminowym następcą, a ku zdziwieniu wszystkich dumnie prowadzi drużynę ze stolicy Katalonii.

Urodzony w Vigo 27 listopada 1991 r. Jonatan Giráldez był asystentem trenera Lluísa Cortésa podczas dwóch i pół bardzo udanych sezonów. Giráldez został pierwszym trenerem drużyny w lipcu 2021 roku, po rezygnacji Cortésa.

Przed dołączeniem do klubu urodzony w Galicji trener studiował nauki o sporcie w Pontevedra, a następnie w Barcelonie. Giráldez pracował jako analityk, trener fitness i trener na poziomie młodzieżowym dla Katalońskiego Związku Piłki Nożnej w piłce nożnej kobiet i mężczyzn.

Trener Barçy przyszedł do klubu w styczniu 2019 r, a także wykładał w Szkole Treningowej, wykładał na uniwersytecie i pracował jako komentator piłkarski w telewizji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here