Juna-Trans Stare Oborzyska zdobywa wojewódzki Puchar Polski [zdjęcia]

Finał wielkopolskiego  Pucharu Polski odbył się w Starych Oborzyskach, miejscowy Juna-Trans podejmował Lech/UAM Poznań.

Pierwsza połowa to przewaga piłkarek z Poznania, jednak nie potrafiły tego przypieczętować zdobyciem bramki. Ale na uznanie zasługuje bramkarka gospodyń Aleksandra Godlewska zachowała się bardzo dobrze  będąc dwukrotnie w sytuacji sam na sam z piłkarkami Lecha. Do przerwy bezbramkowy remis.

Po przerwie piłkarki Lecha jeszcze mocniej zaatakowały gospodynie, taka postawa w 53 minucie daje prowadzenie, strzelczynią bramki Martyna Lechna. Po chwili powinno być już 2:0 dla piłkarek z Poznania, ale ponownie dobra postawa Godlewskiej,  broni strzał Fronczak.  Jednak ostatnie 20 minut meczu to już przewaga gospodyń. W 73 minucie bo bardzo ciekawej akcji Skorupska zdobywa kontaktową bramkę. W 78 minucie bardzo ładnym strzałem Karolina Wlekła wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Na cztery minuty przed końcem meczu wynik spotkania na 3:1 po wykonywanym rzucie karnym ustala  Dobrosława Skorupska

Najlepszą zawodniczką finału została uznana strzelczyni dwóch bramek Dobrosława Skorupska

Jako ciekawostka, obie drużyny spotkają się ponownie tym razem 24 października, a gospodarzem będzie Lech/UAM. Oba zespoły to czołowe drużyny III ligi grupa II, piłkarki ze Starych Oborzysk są liderkami, a poznanianki zajmują trzecie miejsce.

Juna-Trans Stare Oborzyska – Lech/UAM Poznań  3:1 (0:0)

Bramki : Skorupska (73′ 86’k) Wlekła (78′) – Lechna (53′)

Osada sędziowska : Katarzyna Lisiecka-Sęk, Sylwia Grygiel, Olga Pietrzykowska

Skład wyjściowy Juna-Trans : Godlewska – Nowak, Adamska, Skrzypek, Ostant, Matyja, Wlekła, Czudzińska, Zembroń, Sutkowska, Skorupska

Rezerwowe : Masztalerz, Białożyt, Ładniak, Bucher, Szymankiewicz

Trener Marcin Adamczak

Skład wyjściowy Lech/UAM : Lewandowska – Mager, Sawicka, Kubka, Wojtkowiak, Lechna, Drzewiecka, Rosińska, Buczak, Przybył, Zielińska

Rezerwowe : Zajączkowska, Małyszka, Hofland, Fronczak, Plebańska, Nowaczyk, Jóźwiak