Szalony mecz w Londynie na zakończenie pierwszej kolejki Ligi Mistrzyń

Szalony mecz odbył się w stolicy Anglii, gdzie Chelsea FC po zaciętym meczu zremisowała z VFL Wolfsburg 3:3.

Niestety ze spotkania wyeliminowane zostały dwie polskie zawodniczki. Ewa Pajor jak i Katarzyna Kiedrzynek zmagają się obecnie z urazami, które uniemożliwiają im grę w piłkę nożną. Zaś początek dla Chelsea był wręcz niesamowity. Drużyna z Londynu od pierwszego gwizdka w meczu była bliska otworzenia wyniku. To udało się już w 11. minucie kiedy do bramki niemek trafiła Samtha Kerr. Australijka popisała się pięknym lobem zza pola karnego, który poszybował wysoko nad Almuht Schult. Tym przepięknym trafieniem angielska drużyna wyszła na prowadzenie. Ekipa “Wilczyc” nie postanowiła dać za wygraną i już osiem minut później doprowadziła do wyrównania wyniku. Po nieporozumieniu Berger z obrończynią Chelsea, do piłki dopadła Tabea Wassmuth i sprytnie ominęła rywalki. Później już bez najmniejszych problemów niemiecka zawodniczka skierowała piłkę między słupki. Fatalny błąd w 34. minucie meczu popełniła golkiper Chelsea, którego konsekwencją był utracony gol przez stołeczną drużynę. Berger chciała podać do jednej z obrończyń Chelsea jednak zrobiła to tak źle, że futbolówkę przejęła Lena Oberdorf. 19-latka błyskawicznie odegrała do Jill Rood, a ta celnie umieściła piłkę między słupkami i to niemiecki klub wyszedł na prowadzenie.

Za to strzelanie w drugiej połowie otworzyła już niemiecka drużyna. Fatalny błąd w defensywie popełniła Jessica Carter, która zbyt lekko próbowała zagrać do golkiper Chelsea. Futbolówkę przejęła Tabea Wassmuth i strzałem w dalszy róg wyprowadziła niemki na dwubramkowe prowadzenie. Jednak już trzy minuty później londyńska drużyna strzeliła bramkę kontaktową. Po zamieszaniu w polu karnym, piłkę z bliskiej odległości między słupki skierowała Beathany England. Spotkanie przez kolejne minuty mogło się podobać kibicom oglądającym ten mecz. Obie drużyny oddawały wiele strzałów, jak i tworzyło dużą ilość ofensywnych akcji. To poskutkowała na korzyść ekipy Chelsea w doliczonym czasie gry. Akcję umiejętnie rozegra Fran Kirby, w polu karnym doszło także do małego zamieszania, w którym idealnie odnalazła się Pernille Harder. Dunka strzałem po ziemi w środek bramki dała angielkom remis w spotkaniu. Więcej bramek kibice zgromadzeni na stadionie jak i przed ekranie już nie zobaczyli.