Kamyk Show!! Łęczna nie pozostawiła złudzeń

Mistrz Polski nie zwalnia tempa. Zawodniczki z Lubelszczyzny zaaplikowały rywalkom pół tuzina bramek. Ewelina Kamczyk w wybornej formie na wiosnę.

Górnik nie zwalnia w walce o medale. W dzisiejszym spotkaniu rządziła i dzieliła Ewelina Kamczyk, która ustrzeliła hat tricka i miała udział przy bramkach swoich koleżanek. Łęcznianki strzelanie rozpoczęły w 21. minucie, gdy właśnie Kamczyk długim podaniem, przy biernej postawie defensywy Katowiczanek, obsłużyła Hmirovą. Słowacka pomocniczka nie miała najmniejszych problemów z położeniem Weroniki Klimek i wpakowała piłkę do pustej bramki. Pod koniec pierwszej połowy to “Kamyk” dostała idealne podanie i z pierwszej piłki uderzyła nie do obrony, podwyższając prowadzenie.

Po przerwie Katowiczanki rzuciły się do odrabiania strat, otwierając się na grę. Jedną z kontr ponownie wykorzystała Kamczyk i na tablicy wyświetliły się trzy bramki przewagi przyjezdnych. GKS próbował walczyć do końca. Po jednej z takich akcji pięknym strzałem lewą nogą bramkę zdobywa Klaudia Maciążka, niestety to było wszystko na co było stać gospodynie w tym meczu. Dziesięć minut później w roli głównej ponownie Kamczyk, która podwyższyła na 4:1. Kilka minut później “Kamyk” znajduje podaniem Emilię Zdunek, a ta nie zwykła marnować takich okazji i umieściła piłkę w bramce bezradnej Klimek. Na pięć minut przed końcem Łęczna wywalcza rzut wolny w sporej odległości do bramki. Do piłki podchodzi Milena Kazanowska i uderza silnie i precyzyjnie. Piłka minęła obrończynie i totalnie zmyliła Klimek, która po raz kolejny mogła tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Po zdobytej bramce cała drużyna wybuchła niepochamowaną radością, gdyż było to premierowe trafienie młodej obrończyni w najwyższej klasie rozgrywkowej.