Karlīna Miksone z golem dla reprezentacji Łotwy

W lipcu reprezentacja Polski nie rozgrywa żadnego spotkania, jednak inne kadry korzystają z możliwości rozegrania ostatnich meczów testowych przed historycznym startem Ligi Narodów. Reprezentacja Łotwy zremisowała na przykład w sparingu z Azerbejdżanem 1:1. Wynik w końcówce pierwszej połowy ustaliła nowa piłkarka Czarnych Antrans Sosnowiec Karlīna Miksone.

W wyjściowym składzie gospodyń wybiegły obie piłkarki, które tego lata zamieniły Medyk POLOmarket Konin na Czarnych Sosnowiec – Anastasija Ročāne i Karlīna Miksone.

To przyjezdne w 32. minucie objęły prowadzenie, co nie powinno dziwić biorąc choćby pod uwagę fakt, iż Azerbejdżan plasuje się w rankingu FIFA dokładnie 40 pozycji wyżej od Łotwy. Wynik otworzyła Alina Dorofeeva. Nie minął jednak kwadrans, a Łotyszki odpowiedziały bramką “do szatni”. Po podaniu Olgi Ševcovej na 1:1 trafiła Karlīna Miksone. To pierwszy reprezentacyjny gol 23-latki od 2019 roku. Wówczas trafiła ona do siatki kadry Słowacji w przegranym 1:2 meczu eliminacji mistrzostw Europy.

Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie. Obie Łotyszki grające już od dwóch lat w Ekstralidze zanotowały w tym pojedynku pełne 90 minut. Następną okazję do pokonania Azerbejdżanu Łotwa będzie miała już za dwa dni. W poniedziałek, 17 lipca odbędzie się bowiem druga odsłona tego towarzyskiego dwumeczu. Rewanż także będzie rozgrywany w Rydze.

Potyczki z 79. ekipą rankingu FIFA to dla Łotwy ostatni etap przygotowań przed startem w Lidze Narodów. Reprezentacja ta została przydzielona do najniższej, trzeciej dywizji. W grupie pierwszej podopieczne Romānsa Kvačovsa zagrają z Maltą, Andorą i Mołdawią. Pierwszy mecz już 22 września.