Ernestina Abambila zagrała w kadrze. Ghana wykonała pierwszy krok w stronę Igrzysk Olimpijskich

W tym tygodniu w Afryce rozpoczęły się eliminacje do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Udanie zmagania kwalifikacyjne zainaugurowała reprezentacja Ghany, która pokonała na wyjeździe 3:0 Gwineę. W starciu tym wystąpiła pomocniczka TME SMS Łódź, Ernestina Abambila.

24-letnia tegoroczna zdobywczyni Orlen Pucharu Polski potyczkę z Gwineą rozpoczęła na ławce rezerwowych. “Black Queens” na prowadzenie wyszły w 19. minucie za sprawą trafienia Vivian Adjei Konadu, która wykorzystała błąd bramkarki. W pierwszej połowie przewagę reprezentacji Ghany powiększyła jeszcze Doris Boaduwaa.

Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla Camary Manet, reprezentantki gospodarzy. Ernestina Abambila na placu gry pojawiła się w 70. minucie w miejsce występującej na co dzień w hiszpańskim Betisie Grace Asantewyy. Już z piłkarką SMS-u na boisku grająca w przewadze liczebnej Ghana ustaliła rezultat na pewne zwycięstwo 3:0. Chwilę po wejściu Abambili, na listę strzelczył wpisała się 20-letnia Evelyn Badu.

Ghana zapewniła sobie sporą zaliczkę przed zaplanowanym na wtorek, 18 lipca rewanżem z Gwineą. Drugi pojedynek tych drużyn zostanie rozegrany na stadionie w Akrze.

Eliminacje Igrzysk Olimpijskich 2024 – 1. runda (pierwszy mecz)
Gwinea – Ghana 0:3 (0:2)