Katarzyna Konat zagra w Serie A!

Mamy kolejny transfer reprezentantki Polski za granicę. Katarzyna Konat, która w minionym sezonie wywalczyła mistrzostwo Polski z TME UKS SMS Łódź postanowiła przenieść się do Włoch, gdzie będzie reprezentować ASD Pomigliano Calcio.

Nowy zespół 26-latki występuje w Serie A. Ostatnią kampanię, grając jako beniaminek, “Pantery” zakończyły na 8. miejscu w tabeli z przewagą czterech punktów nad strefą spadkową. Teraz w osiągnięciu lepszych rezultatów ma pomóc między innymi nasza rodaczka, o której pozyskaniu klub poinformował w tym tygodniu za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Warto dodać, że Pomigliano Calcio powstało w 2019 roku i w pierwszym sezonie istnienia awansowało z trzeciej ligi, a już rok później klub z okolic Neapolu został wicemistrzem Serie B, co dało mu przepustkę do gry na najwyższym poziomie w Italii.

Nowy sezon włoskiej ekstraklasy wystartuje 27 sierpnia. Nie jest jeszcze znany szczegółowy terminarz, lecz wiadomo już, że od zbliżającej się kampanii zostanie wprowadzona w życie reforma, na mocy której liczba drużyn w Serie A zmniejszyła się z 12 do 10. Po osiemnastu kolejkach sezonu regularnego tabela zostanie podzielona na grupy mistrzowską i spadkową. Do drugiej ligi spada bezpośrednio tylko najsłabszy klub grupy spadkowej, a 9. drużyna walczyć będzie o utrzymanie w barażach z wicemistrzem Serie B.

Inne wiadomości

AktualnościEURO 2022FrancjaNewsyZagranica
NewsyPolki za granicąWłochyZagranica
Polskie piłkarki

Dodaj komenntarz