Katowice z punktami. Hat-trick Maciążki

GKS Katowice w Głogówku odnoszą pewne zwycięstwo nad miejscowym Rolnikiem aplikując już gospodynią do przerwy pięć bramek a  Klaudia Maciążka potrzebowała 22 minut na skompletowanie swojego Hat-tricka.

W 11 minucie spotkania nieprzepisowo w polu karnym Żaneta Sobota przytrzymuje swoją przeciwniczkę i sędzia spotkania Magdalena Syta bez wahania wskazała na wapno. Rzut karnym pewnie wykorzystuje Kinga Kozak otwierając wynik spotkania. Zaledwie 6. minut później Karolina Maciążka podwyższa na 2:0 wykorzystując podanie od Kingi Kozak z lewej strony boiska. Dwie minuty później Pani Magdalena Syta ukarała Żanetę Sobotę żółtą kartka za faul w środkowej strefie boiska.  W 30. minucie spotkania przyjezdne podwyższają na 3:0. Kamila Tkaczyk dalekim podaniem mijającym defensywę Rolnika zagrywa do Kingi Kozak, która w sytuacji sam na sam umieszcza piłkę w bramce Rolnika. 60. sekund później Katowiczanki za sprawą Klaudii Maciążka zdobywają kolejną bramkę. W 39. minucie spotkania po raz trzeci  Klaudia Maciążka pokonuje bramkarkę Rolnika wykorzystując asystę Ani Konkol.

Druga odsłona spotkania to nieco odważniejsza gra Rolnika. W 50. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Aleksandry Misiak, Żaneta Sobota minimalnie główkuje nad bramką Klimek. Zaledwie pięć minut później faulowana  nieprzepisowo w polu karnym zostaje Agata Sobkowicz a  jedenastkę na bramkę zamieniła Aleksandra Misiak . Po zdobyciu bramki zawodniczki z gospodarzy wykonały cieszynkę w stronę Ilony Kujawskiej zasiadającej na trybunach, która w ostatnich dniach oznajmiła, że spodziewa się dziecka W. 60 minucie spotkania przyjezdne podwyższają na 6:1 po bramce  Anity Turkiewicz, W doliczonym czasie sędzia spotkania Pani Magdalena Syta za faul na Agacie Sobkowicz podyktowała rzut karny dla Rolnika. Do piłki podeszła sama poszkodowana i zdobywa druga bramkę dla gospodyń.  Zawodniczki z Katowic dzięki zdobyciu kompletu punktów awansują na piąte miejsce w tabeli

Ekstraliga – 20. kolejka
LKS Rolnik B. Głogówek- GKS Katowice 2:6 (0:5)
55′ Misiak (k),90+ 2′ Agata Sobkowicz- 11′(k)30’Kozak,17′ 31′ 39′ Maciążka, 60′ Turkiewicz

sędzia: Magdalena Syta

kartki: Sobota [ż/k] , Misiak [ż/k] , Agata Sobkowicz[ż/k]

Rolnik: Woźniak- Kiersztajn (86′ Kościelniak), Sobota (90′ Juchno), Misiak, Wojdyło, Duda, Wojtas, Ejzel, Agata Sobkowicz, Aleksandra Sobkowicz, Chruściel (68′ Hlukha)

GKS Katowice: Klimek – Konkol, Tkaczyk (59. Buszewska), Hajduk, Lizoń (46. Gutowska), Turkiewicz (77. Stanović), Koch (46. Łasicka), Vojtkova, Kłoda (68. Dragunowicz), Kozak, Maciążka.