Kinga Kozak strzela w Szkocji!

W meczu 17. kolejki szkockiej Premier League Glasgow City pokonało na wyjeździe Spartans 5-1. Na listę strzelczyń wpisała się reprezentantka Polski, Kinga Kozak.

Glasgow City wyszło na prowadzenie w 9. minucie meczu. Reprezentantka Polski została sfaulowana w polu karnym, a Lauren Davidson zamieniła ,,jedenastkę” na gola.

Dziesięć minut później drużyna Kingi Kozak prowadziła 2-0 za sprawą Emily Whelan. W 38. minucie gospodynie zdobyły bramkę kontaktową. Do przerwy było 2: 1 dla Glasgow City.

Druga połowa spotkania należała do mistrzyń Szkocji. Do siatki trafiały Lauren Davidson oraz Aleigh Gambone. W 83. minucie Kinga Kozak ustaliła wynik spotkania. Dla 21-latki to czwarte trafienie w bieżących rozgrywkach.

Glasgow City zajmuje trzecie miejsce w lidze z dorobkiem 41 punktów.