Kinga Kozak weszła dopiero w końcówce, przed nią teraz “polski” mecz w Lidze Mistrzyń

Glasgow City, w którym występuje od tego sezonu Kinga Kozak, przegrało w pierwszym meczu eliminacji Ligi Mistrzyń z AS Roma 1:3. Szkockiej drużynie pozostała zatem już tylko walka o trzecie miejsce podczas rozgrywanego na ich terenie miniturnieju. Ekipa z Wysp zmierzy się ze Szwajcarskim Servette Natalii Padilli-Bidas.

Kinga Kozak starcie z wicemistrzyniami Włoch rozpoczęła na ławce rezerwowych. Autorką pierwszej bramki została w 12. minucie natomiast Benedetta Glionna. Gospodynie zdołały jednak przed przerwą wyrównać. Kilka minut później piłkę do własnej bramki wpakowała bowiem Moeka Minami.

Do przerwy na tablicy widniała remis 1:1, lecz po zmianie stron to faworyzowanie Włoszki potwierdziły swoją wyższość. Po niespełna godzinie gry futbolówkę w siatce po raz drugi umieściła Glionna. Kinga Kozak na boisko weszła w 80. minucie i niestety już kilkadziesiąt sekund później jej zespół stracił trzeciego gola. Tym razem Benedetta Glionna popisała się asystą, a na listę strzelczyń wpisała się Paloma Lázaro. Reprezentantka Polski mogła nawet starcie to zakończyć z asystą przy kontaktowej bramce. W 85. minucie świetnego podania naszej rodaczki nie zamieniła na gola jednak Priscila Chinchilla.

Ekipa z Glasgow przegrała więc 1:3, żegnając się tym samym z szansami na awans do fazy grupowej UEFA Women’s Champions League. Wicemistrzyniom Szkocji pozostał już tylko mecz o 3. miejsce w grupie eliminacyjnej. Tam ich rywalkami w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia o 13:00 będzie Servette, w którym gra Natalia Padilla-Bidas. W Lidze Mistrzyń dojdzie zatem do bezpośredniego pojedynku dwóch reprezentantek Polski. AS Roma natomiast o awans do drugiej rundy kwalifikacyjnej zagra tego samego dnia o 19:00 z francuskim Paris FC.