Klaudia Jedlińska z drugim golem w lidze francuskiej!

W meczu 13. kolejki Division 1 Arkema LOSC Lille zremisowało u siebie 2:2 z Dijon FCO. Wynik golem dla gości otworzyła Klaudia Jedlińska, dla której to druga bramka w tym sezonie francuskiej ekstraklasy.

Reprezentantka Polski została nagrodzona za swoją wybitną strzelecką formę z niedzielnego meczu pucharowego, w którym popisała się hat-trickiem przeciwko amatorskiemu FEC Bastiais (10:0). Nasza rodaczka ponownie dostała dzisiaj szansę gry w wyjściowej jedenastce i w 21. minucie wyprowadziła Dijon na prowadzenie. Polka przy rzucie rożnym została ustawiona na szesnastym metrze i trafiła do niej wybita zbyt lekko wrzutka z narożnika. Pierwszy strzał Jedlińskiej został zablokowany, lecz przy drugiej próbie z okolic linii pola karnego futbolówka znalazła już drogę do siatki. Przyjezdne do szatni schodziły z prowadzeniem 2:0. Rezultat uderzeniem z ostrego kąta podwyższyła utalentowana Dunka Malou Marcetto Rylov.

Wszystko układało się zgodnie z planem Dijon, tym bardziej, że kilka minut po przerwie za ostry faul z czerwoną kartką wyleciała z boiska Amandine Henry. Grające w osłabieniu Lille pokazało jednak wiele zaangażowania. Bohaterką “Mastifów” okazała się wprowadzona z ławki Anaïs Ribeyra. 31-latka najpierw w 66. minucie po rzucie rożnym zanotowała trafienie kontaktowe, a niespełna dwadzieścia minut później trafiła na 2:2 i mimo gry w przewadze przyjezdnym nie udało się zgarnąć kompletu punktów.

Klaudia Jedlińska zanotowała dzisiaj występ w pełnym wymiarze czasowym, a oprócz gola, do protokołu meczowego wpisała się także żółtą kartką z 87. minuty. Małgorzaty Grec zabrakło natomiast w meczowej kadrze Dijon. DFCO po trzynastu ligowych kolejkach plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli i ma trzy punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Lille.