Siedem goli w meczu towarzyskim Czarnych z SMS-em

Ciekawy sparing rozegrali dzisiaj Czarni Antrans Sosnowiec oraz UKS SMS Łódź. W towarzyskim pojedynku ekstraligowców lepsze okazały się podopieczne Marka Chojnackiego, które wygrały 4:3.

Łodzianki znakomicie weszły w ten sparing rozgrywany na boisku pod balonem, a nie jak pierwotnie zakładano na boisku sztucznym Stadionu Ludowego w Sosnowcu. Do przerwy SMS prowadził 3:0. Wynik otworzyła w 19. minucie Wiktoria Zieniewicz, a już 180 sekund później podwyższyła Nadia Krezyman. Bramkę “do szatni” zanotowała natomiast Aleksandra Stasiak.

Sosnowiczanki za odrabianie strat wzięły się po przerwie. W pierwszym meczu pod wodzą Sebastiana Stemplewskiego, który niedawno ponownie objął drużynę na 1:3 rezultat zmieniła Nikol Kaletka. Po upływie godziny gry gospodynie zadały rywalkom dwa szybkie ciosy i po golach Klaudii Miłek oraz Pauliny Piksy zrobił się remis 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do łodzianek. Sparingowe zwycięstwo zapewniła SMS-owi Gabriela Grzybowska, która trafiła do siatki w 64. minucie.

O pierwsze tegoroczne towarzyskie zwycięstwo pod wodzą nowego trenera Czarni zagrają za tydzień na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Drużyny z Sosnowca i Łodzi już w przyszłym miesiącu zmierzą się po raz kolejny, tym razem na terenie SMS-u. Stawką pojedynku zaplanowanego na 17 lutego będzie ćwierćfinał Orlen Pucharu Polski. Do rozgrywek ligowych ekipy te powrócą natomiast w pierwszy weekend marca. Łodzianki w ramach 12. kolejki podejmą u siebie Pogoń Dekpol Tczew, a Czarni na własnym terenie zagrają z GKS-em Katowice.