Klub Pauliny Dudek pieczętuje awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń!

Awans do 1/8 finału Ligi Mistrzyń ostatecznie spieczętowało paryskie PSG, które w ostatnim meczu grupowym nie dając szans rywalkom pokonały islandzkie Breidablik FC aż 6:0.

Polka rozpoczęła spotkanie na ławce, a paryżanki, które przed meczem były pewne awansu do dalszej fazy rozgrywek wystawiły rezerwowy skład z wieloma zmianami personalnymi. Francuzki na prowadzenie wyszły już po dziesięciu minutach pojedynku. Pięknym strzałem zza pola karnego popisała się Ramona Bachman, która umieściła piłkę idealnie na okienku. Drugiego gola pod koniec pierwszej połowy zdobyła Jordyn Huitema. Kanadyjskiej piłkarce świetnie piłkę z lewej strony boiska zagrywała Ashley Lawrence. Huitema mocnym uderzeniem z główki nie dała szans bramkarce i w 45. minucie zaliczyła tak zwanego “gola do szatni”.

W drugiej połowie, a dokładnie w minucie pięćdziesiątej szóstej na placu gry pojawiła się reprezentantka Polski Paulina Dudek, która zmieniła na boisku Amandę Ilestedt. Za to już po kwadrans od rozpoczęcia drugiej części gry gospodynie zdobyły trzeciego gola. Między słupki Telmy Ívarsdóttir trafiła tym razem Kadidiatou Diani. Obywatelka Francji przebiegła z futbolówką praktycznie całą połowę boiska i na sam koniec strzałem po dłuższym rogu umieściła piłkę w siatce. Na 4:0 po kolejnych dziewięciu minutach podwyższyła Sandy Baltimore, która strzałem z lewej strony pola karnego umieściła piłkę przy prawym słupku bramki islandzkich zawodniczek. Baltimore w tej sytuacji pozostała całkowicie bez krycia, dzięki czemu nie miała większych trudności aby zdobyć gola. Pięć minut przed końcem zespół Dudek uzyskał rzut karny, kiedy ręką zagrrywała Asta Árnadóttir. Do piłki podeszła Luana i uderzeniem w prawą stronę bramki zdobyła gola na 5:0. Wszystko w doliczonym czasie gry spieczętowała Hiutema, pokonując bramkarkę islandzkiej drużyny, dobijąc piłkę z okolic piątego metra po wcześniejszym uderzeniu Lawrence. Paryżanki wygrywają aż sześcioma golami nad wyspiarską ekipą, zajmują pierwsze miejsce w grupie B. Warte odnotowania jest, że na boisku oprócz polskiego akcentu w postaci Dudek, obserwowaliśmy także polskie sędzie. Arbiter główną spotkania była Ewa Augustyn, a na liniach pomagały jej Paulina Baranowska oraz Katarzyna Wasiak. Za to funkcję sędzi technicznej sprawowała Katarzyna Lisiecka-Sęk.