Klub Pauliny Dudek zwycięża w meczu Ligi Mistrzyń!

Paris Saint-Germain, w którym występuje Paulina Dudek w dalekim wyjeździe na Islandię pokonał Breiðablik UBK 2:0. Reprezentantka Polski rozegrała zaliczyła występ w kolejnym sezonie elitarnej Ligi Mistrzyń w barwach klubu z Paryża.

Od początku kibice zgromadzeni na stadionie mogli zauważyć wyraźną przewagę drużyny przyjezdnych. Jednak to zawodniczki z Islandii miały pierwszą groźną sytuację. Dosłownie centymetry przed linią pola karnego Kheira Hamraoui sfaulowała Hildur Antonsdottir. Do rzutu wolnego podeszła Agla Maria Albertsdottir i uderzyła futbolówkę w prawy dolny róg bramki Barbory Votíkovej. Reprezentantka Czech z łatwością złapała piłkę i od razu rozpoczęła akcję ofensywną. Za to już w 17. minucie francuska drużyna objęła prowadzenie w spotkaniu. Piłkę w pole karne zagrała Sakina Karchaoui, futbolówka idealnie wylądowała na nodze niepilnowanej Lei Khelifi, która z łatwością wyprowadziła francuski zespół na prowadzenie. Zaś już osiem minut islandzkie zawodniczki były bardzo bliskie aby wyrównać wynik meczu. Błąd w obronie popełniła 31-letnia Hamraoui, która zbyt lekko zagrała piłkę do swojej koleżanki z drużyny. Futbolówkę odebrała Antonsdottir i wyszła sam na sam przeciwko Vojtkovej. 26-latka jednak uderzyła bardzo źle i golkiper PSG uratowała swoją drużynę sprzed utraty bramki. Na przerwę drużyna Pauliny Dudek schodziła z jednobramkową przeagą, choć sznas na podwyższenie wyniku nie brakowało. Taką sytuację miał np. Kadidiatou Diani, a jej uderzenie z ostrego kąta obroniła Telma Ivarsdottir.

W drugiej części gry dogodnych sytuacji również nie brakowało. Jedną z takich miała kapitan paryżanek Grace Geyoro, która w 74. minucie zanotowała strzał z prawej strony pola karnego. Futbolówka zmierzała do siatki islandzkiej drużyny, ale na szczęście gospodyń świetną paradą bramkarką popisała się golkiper Breiðablik UBK wybijając piłkę ponad bramkę. Na drugie trafienie w meczu kibice musieli czekać aż do samego końca. W 89. minucie kropkę nad ‘i’ postawiła Geyoro, która popędziła prawą stroną boiska i umieściła piłkę na dalszym rogu bramki Ivarsdottir. Więcej trafień już nie ujrzeliśmy i ekipa Pauliny Dudek, która rozegrała cały mecz wraca do Paryża z trzema “oczkami”.