Królewskie lepsze od ukraińskiego mistrza

Zwycięstwo w wyjazdowym meczu w Charkowie odniosła drużyna Realu Madryt, który nieznacznie bramkowo pokonała rywalki z Ukrainy 1:0.

Zespół ze stolicy Hiszpanii był już bliski otworzeniu wyniku spotkania w 29. minucie. Strzał zza pola karnego oddawała Nahikari Garcia, 24-letnia zawodniczka umieściła piłkę ponad poprzeczką uderzając futbolówkę strzałem z woleja. Za to już w 34. minucie “królewskie” znalazły drogę do bramki strzeżonej przez Gamze Yaman. Piłkę z prawej strony dośrodkowywała jedna z zawodniczek Realu, po czym futbolówka wylądowała w polu karnym zespołu z Charkowa. Zagrożenie próbowała oddalić Anastasyia Voronina, jednak wybiła ona piłkę tuż pod nogi Loreny Navarro Dominguez, która lekkim strzałem w lewy dolny róg bramki umieściła piłkę w siatce między słupkami tureckiej bramkarki. Pod koniec pierwszej części gry przyjezdne miały bardzo dogodną sytuację do wyjścia na dwubramkowe prowadzenie. Sam na sam przeciwko golkiper ukraińskiej drużyny wyszła Athenea del Castillo, która uderzyła minimalnie obok bramki strzeżonej przez 22-letnią zawodniczkę. W drugiej części spotkania zobaczyliśmy już o wiele mniej dobrych okazji. Choć warty uwagi jest strzał z 89. minuty przez Claudię Florentino Vivo po której uderzeniu zza pola karnego bramkarka gospodyń miała problemy z interwencją. Doliczony czas gry przyniósł hiszpankom jeszcze rzut rożny, jednak po jego wykonaniu golkiper ekipy z Charkowa bezproblemowo złapała futbolówkę. Klub ze stolicy Hiszpanii dzięki jednej bramce Navarro wywozi trzy punkty z ukraińskiego Charkowa.