fbpx

Klub z Ekstraligi opublikował swój herb w tęczowych barwach – „Taka jest potrzeba chwili”

W ostatnim czasie w naszym kraju coraz więcej mówi się o społeczności LGBT. Swoje wsparcie w walce o równość dla wszystkich osób otwarcie zadeklarował dzisiaj TS ROW Rybnik, zmieniając barwy w swoim herbie na tęczowe.

Skontaktowaliśmy się z klubem, by poznać nieco więcej szczegółów dzisiejszego działania – Nie komentujemy tematów oczywistych. Wszystkim należy się szacunek, tego w tym kraju brak – otrzymaliśmy w odpowiedzi. ROW Rybnik zaznacza jednak, że chwilowa zmiana zdjęcia profilowego nie będzie niosła za sobą kolejnych działań, jak choćby w przypadku niemieckiego VfL Wolfsburg, w którym kapitan ma na ramieniu tęczową opaskę, a raz w sezonie zespół występuje w specjalnie przygotowanych koszulkach z tęczowymi wstawkami – Nic nie planujemy, bo to nie PR. Taka jest potrzeba chwili, żeby się ze środowiskiem utożsamić – dodano.

Wstawienie klubowego herbu w tęczowych barwach spotkało się z ogromnym odzewem, a pod facebookowym postem w kilka godzin pojawiło się ponad 200 komentarzy. Nie brakuje zdań zarówno tych, którzy popierają działanie beniaminka Ekstraligi, jak i osób, które są mu zdecydowanie przeciwne – Nie interesuje nas opinia ludzi gardzących drugimi. Szanujemy wszystkich – jasno przedstawia swoje stanowisko klub z Rybnika.

TS ROW w tym roku debiutuje na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego. W 1. kolejce Ekstraligi podopieczne Łukasza Wojtali uległy na własnym terenie 1:2 Śląskowi Wrocław. W najbliższy weekend piłkarki z Rybnika czeka derbowe starcie z GKS-em Katowice.

fot. tsrow.pl

Other Articles

EkstraligaNewsyWywiady

Leave a Reply