fbpx

Transferowa ofensywa Stomilanek trwa, kolejne wzmocnienie pierwszoligowca

Stomilanki Olsztyn planują w tym sezonie poważnie liczyć się w walce o awans do Ekstraligi. Trzeci zespół minionej pierwszoligowej kampanii w grupie północnej, ogłosił dzisiaj zakontraktowanie Urszuli Onoszko, grającej dotychczas w Górniku Łęczna.

16-letnia piłkarka jest wychowanką Włókniarza Białystok, skąd przed rokiem przeniosła się go zespołu z Lubelszczyzny. W minionych rozgrywkach atakująca grała w barwach Górnika w Centralnej Lidze Juniorek U-17.

Onoszko to trzecia piłkarka pozyskana tego lata z juniorskiej ekipy klubu z Łęcznej. Wcześniej potwierdzone zostały bowiem transfery Nikoli Dębińskiej i Gabrieli Bielińskiej. Nowymi twarzami w Stomilankach są również Agnieszka Franaszek, Natalia Rabiega, Brazylijka Anna Beatriz Tarantino Guilhermino Salino, znana jako “Ronaldinha”, Ukrainka Diana Belyakova oraz Czeszka Kristýna Siváková. Dzięki porozumieniu z AS Stomil Olsztyn na zasadzie wypożyczenia zespół Dariusza Maleszewskiego wzmocniły także Aleksandra Szczerbaczewicz, Natalia Gralewska, Paulina Wasiluk, Daria Waszczuk, Natalia Lenard i Klaudia Lenard.

Na inaugurację sezonu I ligi Stomilanki w najbliższą niedzielę podejmą na własnym terenie Piastovię Piastów.

 

fot. facebook.com/Stomilanki.Olsztyn

Other Articles

Leave a Reply