Kluczowy ostatni kwadrans

KKP Stomilanki Olsztyn nadal mogą pochwalić się czystym kontem w meczach rundy wiosennej. Dziś zawodniczki trenera Dariusza Maleszewskiego wygrały w Łodzi z rezerwami SMS-u 0:2, zdobywając bramki w ostatnich minutach.

Ci, którzy nieco spóźnili się na spotkanie pomiędzy rezerwami UKS SMS, a KKP Stomilankami nie stracili za wiele, ponieważ pierwsza odsłona gry była mało porywająca. Jeśli chodzi o zespół z Łodzi to można odnotować próbę z dystansu Julii Dyśkowskiej, która jednak nie sprawiła większych problemów Kindze Ptaszek. Dla przyjezdnych bramkę mogła zdobyć Kamila Osajkowska, ale zatrzymała ją Danuta Paturaj.

Więcej zaczęło się dziać w drugiej połowie za sprawą Stomilanek, bo łódzki zespół pomimo przeprowadzonych w przerwie pięciu zmian dalej nie stwarzał sobie dogodnych okazji bramkowych. W 71. minucie najlepszą okazję do zdobycia gola miała Wioletta Tkaczyk, kiedy piłka po jej strzale zatrzymała się na poprzeczce. Dwanaście minut temu Stomilanki dopięły swego. Alicja Sokołowska podała prostopadle do Valerii Postol, a ta w sytuacji sam na sam pokonała Paturaj. W 88. minucie Sokołowska uderzyła w stronę bramki, lecz jej próba została zablokowana przez jedną z defensorek UKS SMS II. Piłka spadła pod nogi Osajkowskiej, która nie zważając na reakcję sędziny bocznej wskazującej na pozycję spaloną skierowała piłkę w siatce. Była to dobra decyzja, ponieważ arbiter główny tego meczu, czyli Katarzyna Kupidura po chwili niepewności zdecydowała się uznać tę bramkę. Piłkarki z Łodzi do końca spotkania miały jeszcze jeden stały fragment gry, lecz nie przyniósł on efektu w postaci bramki i mecz zakończył się dwubramkową wygraną Stomilanek.