Tarnovia nie składa broni

W dzisiejszym meczu w Tarnowie doszło do sporej niespodzianki. Piłkarki miejscowej Tarnovii pokonały Medyka Konin 2:1, i nadal walczą o Ekstraligowy byt.

Mecz rozpoczął się dość sensacyjnie gdy w 15. min Gabriela Gębica umieściła piłkę w siatce rywalek. Taki rezultat utrzymywał się aż do 66. minuty. Ku uciesze miejscowych kibiców, bramkę na 2-0 zdobyła Katarzyna Białoszewska i komplet punktów był już blisko.

Medyczki stać było tylko na odpowiedź w 75. minucie. Karlina Miksone pokonała dobrze dysponowaną w tym meczu Annę Bałuszyńską.

Mimo wielu stworzonych sytuacji i optycznej przewagi podopiecznym Romana Jaszczaka wynik nie uległ zmianie. Dla Medyk ta porażka to prawdopodobny koniec marzeń o medalu. W przypadku gospodyń są to ważne trzy punkty w kontekście pozostanie w najwyższej klasie rozgrywek.