Polskie futsalistki wrócą ze Szwecji z dwiema porażkami

Kobieca reprezentacja Polski w futsalu przegrała oba mecze Turnieju Trzech Narodów. Po wczorajszej porażce 3:5 z gospodyniami – Szwedkami, dzisiaj nasze rodaczki uległy 1:2 Finkom.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni w hali w szwedzkim Alingsås oglądali tylko jednego gola. W 9. minucie prowadzenie futsalistkom ze Skandynawii dała Emilia Jokisalo.

Po powrocie z szatni podopieczne Wojciecha Weissa nie tylko nie zdołały wyrównać, ale także straciły drugą bramkę. Rezultat na 2:0 zmieniła Matilda Herranen. Biało-Czerwone odpowiedziały dopiero na niespełna półtorej minuty przed końcem meczu. Kontaktowe, a jak się finalnie okazało, jedyne trafienie dla Polek w tym meczu zanotowała Kinga Ejzel.

Wobec kompletu przegranych, kobieca reprezentacja Polski w futsalu zajęła ostatnie miejsce w towarzyskim Turnieju Trzech Narodów. Finał tych zawodów odbędzie się jutro. Zmierzą się w nim kadry Szwecji i Finlandii.

Turniej w Szwecji był jednym z ostatnich etapów przygotowań polskich futsalistek do eliminacji Mistrzostw Europy. Biało-Czerwone w grupie zagrają z Holandią, Chorwacją oraz Ukrainą. Organizatorkami kwalifikacyjnego turnieju formalnie będą nasze wschodnie sąsiadki, lecz jak udało nam się ustalić – wobec wojny na Ukrainie, mecze będą rozgrywane w Polsce.